haber.sol.org.tr

1.

bir site.
http://haber.sol.org.tr/

ne kasmışlar aga, ne kasmışlar. madde madde sıralamışlar. aslında bunlar neden oluyor biliyor musun? ne olduğunu bilmemekten. bu adamlar illa bir şey olacaklar, illa ama. bilmeyince de böyle oluyor işte.
google'a sol yazınca çıkan ilk karşılık, yazanlar epey mutlu. sitede biraz dolaşınca şöyle bir şey görüyorlar:
ilkelerimiz
sol, solun evrensel değerlerine sahip çıkar.

sol, eşitlikçidir.

sol, emekten yanadır.

sol, anti-emperyalisttir.

sol, yurtseverdir.

sol, şovenizme ve faşizme karşıdır.

sol, bütün ülkelerin işçilerinin birliğinden yanadır.

sol, her tür sömürü ve ayrımcılığa karşıdır.

sol, aydınlanmacıdır. sol işbirlikçilerden, liberallerden, gericilerden, şovenistlerden hoşlanmadığını gizlemez. sol küba, venezuela, bolivya ve diğer ilerici iktidarlarla dayanışmayı bir görev olarak üstlenir.

sol avrupa birliği'ne karşı mücadele etmeden solcu olunmayacağı ilkesiyle hareket eder. sol, türklerin ve kürtlerin birlikten başka çareleri olmadığını, birliğin emperyalizme karşı mücadelede pekişeceğini her fırsatta dile getirir.

sol taraflı bir gazetedir ama gerçeklerden hareket eder. sol taraflı bir gazetedir ama karalama, dedikodu ve hakaretten uzak durur.
sol taraflı bir gazetedir ama işine gelmeyenlere gözünü kapatmaz.sol insanların özel yaşamlarıyla ilgilenmez, etik olmayan yöntemlerle elde edilmiş bilgileri yayınlamaz.

sol her şeyi değil, ezilenler için önemli olan konuları, sermaye basınının gizlediği ya da çarpıttığı olayları gündeme getirir.

sol, soldan bakmak isteyenlerin gözü, kulağı, sesi ve kalemidir. sol, dünyanın ve türkiye'nin aydınlık geleceği için emeğini, yüreğini, yaşamını koyanların kürsüsüdür.

sol haber portalı

edit: <bkz: ulan bu sol ne güzel şeymiş ya>

   meme tembelyazar   24.07.2009 20:57 ~ 20:58
   #1504489
2.

http://haber.sol.org.tr/...tosu-hazir-haberi-16332

bölgesel kalkınma projesinden eyalet ve bölünme tehlikesi çıkarabilen zihniyet. kimbilir o götlerinden daha neler çıkar neler.

   ramiz   31.07.2009 14:44
   #1516098
3.

taraflı bir haber portalı öyle ki sol içinde bile haberleri taraflı veriyor.
tanım:tkpnin yeni propaganda aracı olan haber portalı.

   haci komunist   13.11.2009 08:08
   #1733024
 
reklamı kapat

yazdır