hacettepe universitesi edebiyat fakultesi

1.

<bkz: morg>

tek bir bakınız yeterliydi ama hazır gelmişken içimi dökeyim madem:

hayatın olmadığı yer. yok yani. hiç yok. dışarısı daha sıcak harbiden.. ki beytepe dağı'nı düşündüğünüz zaman aradaki farkı daha iyi anlayabiliyorsunuz. (mesela şehirle beytepe arası 5 derece fark edebiliyor)
içeri girdiğiniz zaman yüzünüze doğru üfleyen soğuk hava dalgası ve alt katlara doğru indikçe enzim sistemini devre dışı bırakan kalorifersiz sistemiyle bir morg havasında dersleri titreyerek işliyorsunuz.

bunun dışında labirent yapısı ve kıraathaneyi aratmayan girişiyle de orijinal olma vasfını üzerinde taşıyor.

benim bildiğim 4 kapısı var ama rivayetlere göre bir tane de 'e' kapısı mevcut olmakla birlikte, 'c' bloktaki kısmında dekanlık bulunduğundan.. sıcaklığını korumaktadır. en sıcak yer orası yani.

bunun dışında a blokta gerçekleşen şantiye çalışmaları da cabası.. işletme'nin parası çok. harcayacak yer arıyor. nabalım nabalım? haydi ''edebiyat'ın bir katına da biz yerleşelim'' şeklindeki fikirlerinden dolayı, şantiyeyi aratmayan bir halde şu an edebiyat fakültesi.

eğer fransızca okuyacaksanız (c blok) şanslısınız; çünkü orası sıcak.
eğer ing. mütercim tercümanlık, sonra ne bileyim bir psikoloji falan okuyacaksanız (a blok) götünüz donma tehlikesiyle karşı karşıya..
zira psikoloji derslikleri zemin katta olmakla birlikte başta söylediğim gibi morg çatı vasfını taşıyor.

soğuk yani hocam. soğuk oralar hep.

   petra   15.11.2008 16:36
   #1086640
 
reklamı kapat

yazdır