hatip dicle

1.

leyla zana ayarında pkk destekçisi-bölücü zat.
1991 yılında milletvekili iken belçika'da yayınlanan le libre belgigue gazetesine verdiği demeç bu eylerimden sadece biridir.
bu demeçte net bir şekilde türkiye'yi bölmek istediklerini ve bağımsız bir kürt devleti kuracaklarını açıklamıştır.
demeci özetle şöyledir:
"1923'ten bu yana ulusal kurtuluş savaşı vermekteyiz. lozan kürdistan'ı bölmüştür ve bir kürt kürdistan'ı kurulamamıştır.
türkiye'ye nato silahı verilmemelidir. türkiye nato silahlarını kürtlere karşı kullanmaktadır. bu silahları türkiye'ye vermemek lazım. silahı sevmeyiz ama kendimizi savunmak için asıl bizim silahlanmamız lazım. biz barış ve siyasi çözümden yanayız. türkiye'nin gelip bizimle konuşması lazım (bu sizleri söylerken kendisi milletvekili olarak tbmm'deydi). ben ve 21 kürt arkadaşım her an ölüm cezasına çarptırılabiliriz. türkiye parlementosundayız ama parlementoda demokratik tartışma ortamı yoktur. alternatif yok. silahlı gerillayı desteklemek zorundayız."

şerefsizliğin belgesi oluyor mu?
oluyor işte.

lozan a kurban edilen ayasofya camisi gibi naylonluklarla lozan'ı karalamaya çalışıp sevr'i özleyenler de bu belgelerden lozan'ın ne olduğunu anlarlar umarım.

   yanessar   08.06.2007 16:29 ~ 16:33
   #456559
2.

leyla zana'nın yandan yemişidir,erkek versiyonudur.1990 yılında shp denilen parti ile meclise girmişlerdir.

<bkz: leyla zana>

   seytanin avukati   08.06.2007 16:39 ~ 16:40
   #456585
3.

ysk'nın talebi üzerine mahkemeye ifade vermiştir kendisi.

http://siyaset.milliyet.com.tr/bagimsiz-vekil-hatip-dicle-sa

   cay bardaginda ice tea   21.06.2011 19:08
   #2381643
4.

bu ülkede ne mutlu türküm diyene demeyen,atatürkün inkilaplarına bağlı olamayan,ulusalcı,faşist dayatmaları kabul etmeyen herkes gibi bu da bölücü olmuştur.

e ne diyelim alın bir yerlerinize sokun fikirlerinizi belki saçınız çıkar.

   karnavore   21.06.2011 20:42 ~ 22.06.2011 14:25
   #2381683
5.

90000 bin oy alıp milletvekilliği düşürülen bağımsız aday.
ysk denen kurum milletvekilliği adaylığı için herhangi bir sakınca görmemişti.hemde çok değil vekilliği düşürülemeden bir iki ay öncesinde.

seçilmemesi için zamanında gerekçe bulamayan kurum şimdi anaysanın ve milletvekili kanunun nerdeyse bütün maddelerini gerekçe göstererek milletvekilliğini düşürüyor.

dayanak olan anayasanın 76 maddesi şu şekildedir.
en az ilkokul mezunu olmayanlar, kısıtlılar, yükümlü olduğu askerlik hizmetini yapmamış olanlar, kamu hizmetinden yasaklılar, taksirli suçlar hariç toplam bir yıl veya daha fazla hapis ile ağır hapis cezasına hüküm giymiş olanlar; zimmet, ihtilâs, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı suçlarla, kaçakçılık, resmî ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma, terör eylemlerine katılma ve bu gibi eylemleri tahrik ve teşvik suçlarından biriyle hüküm giymiş olanlar, affa uğramış olsalar bile milletvekili seçilemezler.

madde gayet açık.yukardaki suçları işlemiş olan herkes affa uğrasa dahi milletvekili olmayacaklardır.peki anladık hatip dicle bölücü ve devleti aliya karşı suç işlemiş o halde neden milletvekili adayı olması için izin veriyorsun.verdikten sonra mı aklın başına geliyor?

ysk nın neresinden tutarsan tut elinde kalır.ayrıca bir milletvekili seçildikten sonra ancak ölüm gaip veya sakatlık dışında başka bir şeyle düşürülemez deniliyor.ysk bu şartlardan hangisini önceden görebiliyor.

ayrıca henüz ifadeye çağrılmış bir insanın daha ifadesi bile alınmazken böyle jet kararların da hukuğun neresine iliştirileceklerini anlamış değilim.hemde ilgili kişi savunma için ek süre istemiş ve bu talebi red edilmemişken.

özetle...
ysk nın verdiği karar hukuğa uygun olsa da etiğe aykırıdır.burda bdp destekli şahıs haklı olsa bile haksız duruma düşmemek için bdp ve kurmayları aklı selim ve sağduyu ile hareket etmeli.bütün hukuki ve ve demokratik haklar kullanılmalı,polisin gazına gelip oaraya buraya molotof atılmamalıdır.sivil halkın zarar görmesi kimsenin yararına değildir.bir bölücü(!) olarak ben dahi buna karşı çıkıyoruz.

   karnavore   22.06.2011 14:39 ~ 14:40
   #2382367
 
reklamı kapat

yazdır