hayal kurmakta bir sinirin olmamasi

1.

adını hatırlamadığım bir düşünür şöyle demiş; "içinize acılar saplandıkça daha büyük hayaller kurun, büyük acıları teskin eden ondan daha büyük hayallerdir"
hayalleri sınırlayan, hayalleri yönlendiren, hayalleri tornadan geçiren bir toplumsal, ve düşsel düzende yaşıyoruz hepimiz, en büyük hayali bmw x5 almak olan insanlar gördüm, en büyük hayali bir iş bulmak olan insanlar, insanın kendine dair kurduğu hayaller belki de gerçeklikten o kadar soyutlanabiliyor, belki de bunu yırtıp içinde bulunduğun yığınla ilgili hayal kurabilmek bütün mesele.

içinde bulunduğun balonun yükselmesi senin de yükselmen demektir, içinde bulunduğun balonda zıplama daha yükseklere çıkmak için, hayallerin içinde bulunduğun balonun yükselmesine dair olsun. işte o zaman anlamaya başlarsın hayal kurmakta bir sınırın olamayacağını.

   buyuk resmi cizen adam   24.01.2010 20:31 ~ 20:43
   #1884196
2.

insanın içinde taşıdığı umudun körüklediği destekledigi hatta büyüttüğüdür.
yaşama dair,geleceğe dair içinde bir nebze umut taşıyorsan,hayallerinin de sınırı doğru orantılı olarak genişlemektedir.
kurulan hayallerin vücutta salgıladığı mutluluk hormonu ile umudun daha da körüklendiği katıksız gerçektir.
kişinin hayalleri yaşanmışlıkları yaşadıkları ve görmüşlükleri ile sınırlı ama mahiyetleri sınırsızdir...
birgün hayatınıza apansız giren bir sevgili düşleyin.sorgusuz,sualsiz her halinizi olduğu gibi kabul eden,sizi her halinizle seven,yargılamayan,destekleyen...hayal gibi değil mi?zaten konumuz da bu...hadi bu hayali biraz daha genişletelim...evlisiniz bekarsıniz çoluk var çocuk var hiç önemli değil.tek isteği sizin mutluluğunuz ve gel deseniz biliyorsunuz ki dağları aşıp gelecek size...üstelik öyle yüzüne bakılmayacak bir tip de değil.hatta bazıları için güzel/yakışıklı olarak bile değerlendiriliyor...
ışte boyle bir insanın hayatımıza girmiş olabilitesi bile milyonda bir ihtimal iken,bu insana karşı kurduğumuz hayallerimiz sınırsızdir...
kimbilir belki de gerçektir.belki de siz bir şizofrensinizdir...

   truly madly deeply   25.01.2010 20:05
   #1887473
3.

brad pitt'ten nihayet ayrılan angelina jolie'nin beni farkedeceğini düşünmem.

   paradise city   25.01.2010 20:09
   #1887480
 
reklamı kapat

yazdır