içeriğin orjinalini görmek için buraya tıklayınız.

meydansozluk.com - yazdırılabilir versiyon

hermaphrodite

1.

aphrodite ve hermes'in oğlu. salmikis adlı göl perisi ona aşık oldu, hermaphrodite kendisi ile ilgilenmeyince tanrılardan ikisini bir bütün haline getirmelerini istemişti. o günden sonra aynı beden içinde hem kadın hemde erkek kişiliğini taşıdı.

nympheum - 27.02.2007 11:04
#239093
2.

<bkz: hermafrodit>

sherry - 27.02.2007 11:05
#239095
3.

hermaphrodite... *
hermes ile aphrodite'in birleşiminden gelmektedir..

hermaphrodite onların gizli çocuğuydu...ares'ten gizledikleri...

aphrodite, o doğar doğmaz, onu ares'in öfkesinden ve nefretinden koruyabilmek için ida dağındaki perilere emanet bırakmıştı..

periler onu ellerinden geldikleri kadarıyla iyi yetiştirmeye çalışmışlardı ama, bu çocuğun vahşi bir adam olmasını engelleyememişlerdi..

ne kadar vahşi olsa da, kariol dağının eteklerinde gezmekten büyük zevk alıyordu...
yine bir gün orada gezerken çok temiz bir göle geldi..hemen soyunup o gölde biraz suya girdi..halbuki göl hiç tekin değildi..salmakis adındaki bir perisi vardı..peri, kendi gölünde çırılçıplak yüzen genç delikanlıyı görünce ona bir anda aşık oldu..aşkına dayanamadı ve bir anda onun karşısında belirdi..onu çok sevdiğini, ona aşık olduğunu haykırdı..ilan-ı aşk etti..

fakat hermaphrodite onu elinin tersi ile itti..istemedi onu..

nitekim salmakis'in aşk ateşi çok büyüktü..çok yüceydi..hermaphrodite'in bu çirkin hareketine kafasını takmamıştı bile..bilakis, daha çok ona sarılmak istedi, onun yanında olmak istedi..

fakat hermaphrodite'in gücüne karşı çıkamadı..ve şöyle haykırdı tekrardan göklere;
"zalim delikanlı, boş yere çabalıyorsun..ey tanrılar, emir veriniz ki, ne o benden ayrılsın, ne de ben ondan..hiç kimse bizi ayıramasın!"

derhal, oracıkta, iki vucüt bir oldu..iki ayrı cins bir bedene taşındı..hem erkek, hem kadın olarak kaldılar..

bu olaydan sonra, bu gölün suları, içine girenlerin cinsi kudretleri alıyordu..bu; salmakis'in ile vucütları birleşmeden önce hermaphrodite'in hissettiği yüce bir arzunun, isteğin tamamlanması gibi birşey idi..


arkadan gorunusu;
http://www.lttr.org/...nghermaphroditeback.jpg

onden gorunusu;
http://www.sjsu.edu/...0hermaphrodite%2002.jpg

videosu;

http://www.metacafe.com/watch/448275//

alon so good - 12.01.2009 22:33 ~ 22:38
#1158685