heterotrof canli hipotezi

1.

heterotrof canlı hipotezine göre , canlı oluşmadan önce dünya kimyasal bir evrim geçirmiştir. ilk başta dünyada ilkel atmosfer dediğimiz metan hidrojen su gibi gazlardan oluşmuş bir yapı vardı. volkanik faaliyetler , yıldırım gibi etkenler sonucu bu gazlar tepkime vererek amino asitleri oluşturdular. bu uzun bir süreçtir. amino asitler proteinlerin yapı taşlarıdır. yine bir takım evreler sonucunda proteinler oluştu ve daha sonrada ilk ilkel canlı koaservat oluştu. koaservat en başında heteretrof bir canlıydı ve fermantasyon yapıyordu. daha sonra evrim geçirerek fotosentez yapmaya başladı (ototrofluğa geçiş ) ve oksijen gazı salınımına başladı. ve atmosfer yapısı oluştu. bunların olagelmesi uzun süreç almıştır belirttiğim gibi.. bu hipotezi oparin ve halden öne sürmüştür. miller ilk defa labratuvar ortamında amino asitleri fox proteinleri üretmyei başarmıştır. yine labratuvar koşullarında koaservat üretilmiştir. koaservat canlıların ortak özelliklerini taşıyan bir yapıya sahiptir.hücre öncüsü denilebilir..

   ikinci cocuk   19.01.2009 12:04 ~ 13.02.2009 11:49
   #1165506
2.

hep taraflı dinliyoruz derslerde. evrimi savunan hocaların sınavlarında ona inanıyormuş gibi yazınca adamlar notu bol tutuyor!
bu hipotez varoluş hakkındaki en çok inanılmış görüşlerdendir. darwin senaryosu olarak anlatmıştı yine taraflı bir hocamız.

   hypatia   11.02.2009 11:39
   #1193121
 
reklamı kapat

yazdır