hic bir bok olamamak

1.

imkansız birşeydir. insan olarak yaşamayı dahi beceremeyen ve insan olamayan birşeyse gider terörist olur. terörist olurken de, aşağılığın önce gideni olduğu, işbirlikçilik, mafyacılık, harç, gasp, kundaklama, cinayet, kadın ticareti, kendi insanlarına karşı aşırı şiddet, tecavüz, dağa kaldırma da dahil biri sürü pis işi yapar.

baktı bu pis işi yaparken bir adı yok, kendini sevimli göstermek için ezilenlerin ortak değerlerini kullanır, sömürü ve en son utanmaz ahlaksızlıkla kendini "militan" veya "gerilla" olarak adlandırır.

bu yaptıkları rezil işi bıraksınlar "hadi çalış, insan gibi hayatını kazan" de birşey yapamazlar çünkü pis işlerden geçim sağlarlar. pis işler bitince nereden nemalanacaklar değil mi! ayrıca başlarındaki şerefsizi filanca devlete teslim eden emperyalist bir devlete bugüne kadar tek kurşun sıkmışlıkları yoktur.

korkak, sahtekar, devrimci veya marksist leninist oldukları bundan bellidir. kucaktan kucağa geze geze bir bok olamasalarda, geçen tv'den bir akademisyenin dediği gibi "ortalık fahişesi" olmuşlardır.

   yenitara   01.09.2011 23:45
   #2428032
2.

bir kırgız fıkrasına göre insanı polis olmağa sevk eder.

   king of the tawn   01.09.2011 23:46
   #2428035
3.

buna benzer bir lafı annemden duymuştum. o biraz daha kibar bir üslup kullanmıştı tabi. üniversiteyi bitirmişim, yüksek lisans yapmışımdır, bir üniversitede kadrolu olarak "öğretim elemanlığı" yapıyorum ve tutmuş bana "hala bir baltaya sap olamadığımı" söylüyordu.

onun için bu lafı size söyleyen birine sadece gülün geçin. muhtemelen tepkisi size dair yıkılan hayallerinden kaynaklanıyordur.

   truly madly deeply   01.09.2011 23:51
   #2428042
 
reklamı kapat

yazdır