hic tanimadigin birisine olesiye asik olmak

1.

asıl başlık: hiç tanımadığın, hiç umudunun olmadığı birisine ölesiye aşık olmak

olacaktı. ama karakter sınırına takıldı.

kendini harap etmektir.

hepimiz yaptık zamanında böyle şeyler. platonik aşklarımız vardı. platonik aşkın doruklarında yaşadık hatta. mankenler, oyuncular, şarkıcılar, futbolcular, tiyatrocular, bilim adamları, okulun en güzel kızları, bizden 15 yaş büyük birtakım tanıdıklar, öğretmenler gibi sonsuz varyasyonda örnekler var aga.

mutlaka bunlardan birine aşık olduk. hatta ve hatta rüyalarımıza girdi o insanlar. rüyalarımızda bile bize umut vermediler, rüyalarımızda bile ulaşılmazdılar. hatta ergenlik dönemlerinde hayalgücümüzüm bize oynadığı oyunlarda o ulaşılmazlar bazen yanımıza, yataklarımıza bile girdiler. hayalgücünün sınırları zorladığı vakitlerdi onlar.

sonra noldu büyüdük. ergenlikten çıktık bazılarımız. bazılarımız hep ergen kaldık. ama hayalkırıklıklarımız, umutsuzluklarımız kapattı o aşkların üstünü. "o iş olmaz olm kendini boşuna zorlama" dedik kendi kendimize ve bazı aşklara yelken açtık. her denemede bir kat daha toprak attık o aşkların üzerine. kimimiz gerçek aşkı buldu, kimimiz aramakta, kimimiz içten içe aşık olduğu, yandığı insanlara ulaşamamakta hala. değişmeyen gerçek o platonik aşkınızın hala kalbinizin derinliklerinde bi yerlerinde olduğu.

buraya kadar normal. bu durum çoğu zaman böyle. ama her insan standart değil ya. çıkıyor arada böyle birtakım insanlar. başlığın tanımladıkları. bu entry nin konusu kişiler.

onlar imkansıza aşık olanlar. üzerini kapatamayanlar. hayatını o aşkla yaşayanlar. o gecenin sonsuz karanlığında, metrelerce ötede tüm gücü ile parıldayan bir ateş böceği kadar umut ışığı yok çoğunda. insanı içten içe tüketiyor. insanın mutluluğunu engelliyor. bu konuda çok ciddiyim. aşık olmadığı insanlarla evlenip, çoluğa çocuğa karışan insan çoktur bu ülkede. her zaman aşk kazanmıyor ne yazık ki. bugün gelse aşık olduğu o kişi, uğrunda çalıştığı, çırpındığı bütün hayatını bi köşeye atabilecek insanlar. umutsuz aşıklar.

mesela bi arkadaşım vardı benim hannah tointon diye yabancı bi karıya aşıktı. dizilerde felan oynuyormuş bu ablamız. heh gitti ona aşık oldu. tam 5 sene kızın her yaptığı hareketi izledi. her yaptığı şeye bir anlam vermeye çalıştı. sevgililerine tek tek sövüp saydı. yani böyle bişey.

   unreal   02.05.2010 12:44
   #2047805
2.

<bkz: platonik aşk>

   mawerr   02.05.2010 12:45 ~ 12:46
   #2047807
3.

yakında izleyeceğim yollardan biridir. bu platonik aşk meselesi ile ilgilidir hormon devinişmesinin açığa vurduğu patlama olarak da niteleyebiliriz. diğer bir varsayım: tümüyle yanılsamadan ibaretttir. çünkü hiçbir şeyini bilmediğimiz gözü gözüne değmediğimiz nefesini hissetmediğimiz koklamadığımız kişiye duyulan aşk; koca bir yalandır. veyahut kumar oynamaktır. pencüse. severler güzeli genç ise tabi. aşkın bireysel bir bok olduğunu düşünürsek bu eylem geçmişsel bir hesaplaşmadır. * ayrıca bir avantajı da şudur bence : tanıdığım birine niye aşık olayım ki? değil mi ama.

<bkz: hayalimdeki kız> *
<bkz: hayalimdeki erkek> *

   makyajsiz palyaco   02.05.2010 12:55
   #2047816
4.

<bkz: sacmaligin daniskasi>

edit: ne ask delisi adamlarsiniz amk. olun lan siktirin gidin asik olun , ondan sonra asik oldugunuz kiz/erkek sizi biraksin. sonra ölü gibi gezin ortalikta 6 ay , nerde el ele birini gorsen aglamakli gozlerle bak onlara. ne zaman yastiga basini koysan aklina o gelsin gozlerinden yaslar suzulmeye baslasin. gidin olun yani.

   smyrnianshooligans   02.05.2010 12:56 ~ 03.05.2010 12:07
   #2047817
5.

eros'un yine hedef kaçırdığı aşklardan.veya 1 nisan da salladığı oklardan.üstelik bunlar öyle unutulmaz öyle sevda öyle tutku ve öyle çaresizlik dolu olur ki...

   truly madly deeply   02.05.2010 13:00
   #2047818
6.

aşık olduğunu farkettikten sonra tanımama konusunda kararlı olacaksın. tanırsan, o aşk ölür..

   lascaux   02.05.2010 13:05
   #2047819
7.

<bkz: aşkın bitmesi> + #2047783

   makyajsiz palyaco   02.05.2010 13:07
   #2047820
8.

ben de zamanında ashlynn brooke'a, adrenalynn'e shayla stylez'a andre bitoni'te anetta keys'e, zeina heart'a, pamela anderson'a aşık olmuştum ama... bu "ama"dan sonrasında kelimeler kifayetsiz kalıyor be sözlük.

   krater   02.05.2010 13:11
   #2047821
9.

çocukken aşık olduğun sanatçıya hala aşık olmaktır. belki tanışmışsındır, sohbetin muhabbetin olmuştur sonunda ama aranızda hiçbir şey olmayacağı kesindir. hayatının merkezine oturtmuşsundur onu, çok aptalcadır evet. onu düşünerek yatıp kalkarsın. telefonda sesini duyunca mutlu olursun. msn de sana titreşim gönderip hal hatır sorunca kafayı yersin sevinçten. bütün çocukluk anıların onunla ilgilidir çünkü, o'na hayran olan en yakın arkadaşınla kavga etmişsindir küçükken. sonra o arkadaşını lösemiden kaybedince yine çareyi o'na tutunmakta bulmuşsundur. o'na ulaşabilmek için her manyaklığı yapmışsındır ve sonunda ulaşmışsındır. ancak için kanamaktadır sürekli, çünkü o hiçbir zaman senin olmayacaktır. sohbet etmek, ona olan sevgini dile getirmek o'nu tanımak demek değildir çünkü. her an onun yanında olmak, o'nun her halini görmek gerekir.

   erkekfatma   02.05.2010 13:21
   #2047828
 
reklamı kapat

yazdır