homofobi karsitligi gunu

1.

kaos gey-lezbiyen kültürel araştırmalar ve dayanışma derneği'nin 17 mayıs haftasında, türkiye’nin başkenti ankara’da, uluslararası homofobi karşıtı buluşmaları organizasyonuyla gerceklesen gun.

homofobi karşıtı buluşma, 2006 yılında ilk kez, dört günlük bir salon etkinliği olarak yapılmıs. 2007 yılında ise merkez etkinler ile birlikte başkent ankara'nın üç büyük üniversite kampüsünde de “homofobiye karşı kampüs buluşmaları” gerceklestirmıs.

* 2009 buluşması ise 17 mayıs haftasını ve ankara yerelini aşıyor.
bu yıl buluşma, özgürlüğün bayramı 1 mayıs yürüyüşünden başlıyor ve 17 mayıs homofobiye karşı yürüyüşe kadar devam ediyor. ankara ile birlikte izmir (ege bölgesi), istanbul (marmara bölgesi), eskişehir (iç anadolu bölgesi), diyarbakır (güneydoğu anadolu bölgesi) ve van’da (doğu anadolu bölgesi) da homofobiye karşı buluşuyoruz!

dünya sağlık örgütünün, eşcinselliği, hastalıklar listesinden çıkardığı güne işaret eden 17 mayıs uluslararası homofobi karşıtlığı günü, cinsiyet kimliği veya cinsel yönelimlerle ilgili tüm fiziksel, ahlaki veya sembolik şiddetlere karşı eylem ve karşı durma günüdür. insanların eşitliği için mücadele eden tüm girişimlere ilham ve destek vererek, hepsiyle koordinasyon içinde olmayı amaçlıyor.

   alon so good   15.05.2009 14:06
   #1383532
 
reklamı kapat

yazdır