icinde bulunulan olusuma surekli bok atma geregi

1.

yediği kaba pislemektir.

edit: ne yerse artık.

   tbrntb canisi   27.04.2009 13:34 ~ 13:35
   #1344325
2.

fazıl say'ın bu topluma müzik zevki haricinde kazandırdığı ender şeylerden bir tanesidir. zaten düşündüm de şimdi başka bir şey bulamadım. yaptıklarıyla değil de yapamadıklarıyla gündeme gelen say bundan sonra da yapamayacak olduğu şeyleri hala ısrarla söylemekten geri durmuyor. bakıyorum da harika çocuk diyorlar. ama ben bulamıyorum. çocukluk desen belki ama hiç de harika bir çocuk değil bu. çünkü biz onu projeleriye, piyanosuyla, kampanyalarıyla değil sürekli bi yere bok atarken görüyoruz. galiba o da bu durumun farkında zira sürekli çıkış yapıp sivrilmeye çalışıyor.

geçenlerde aklıma geldi de sahi dedim bu adam neler neler söyledi neler neler yaptı. 2007 genel seçimlerinden sonra ülkeyi islmacılar istila etti ben buradan gideceğim demişti. gitti mi? tabi ki hayır. genellikle toplumun büyük bir çoğunluğunun varlığını inkâr edip onları aşağılayan yine oydu. orhan gencebay gibi birine laf atabilen yine oydu. tamam onu ben de dinlemiyorum ama onu dinleyen onun şarkılarıya büyüyen bunca insan varken üstelik onun kadar nam salamamış ve yaptığın her ne kadar kıymetli olursa olsun onunkisi gibi geniş kitlelere ulaşıp yankı bulamamışsa bu ülke semalarında senin başını öne eğip onun dizinin dibine oturman gerek.

son olarak türkan saylan'ın gözaltına alınışından sonra sezen aksu'ya yaptğı çağrı. 'konuşsana be kadın!'
konuşmak değil bir şeyler yapmaktır marifet. onun ücretsiz verdiği konserlerle okuyan binlerce çocuk varken, kardelenlere albüm bile çıkarmışken, ortada onca bağış, onca emek varken üstelik.. konuşmak niye?
konuşmak haricinde belki senin de yapabileceğin bir şeyler vardır bence..

söylem ve ithamlarının kronolojik sıralaması da bunlar:

2002'de "orhan gencebay'a ilgi eğitimsizlik göstergesidir" diyerek milyonlarca insanın tepkisini çekti.

2003'te sivas'taki katliam görüntülerinin bir konserde yayınlanmasını istemeyen eski kültür bakanı erkan mumcu ile "bu sansür. ya katilden yanasınız, ya ölüden" diyerek girdiği polemik.

2003'te iksv ile konseri iptal edildiği için giriştiği polemik.

2007 genel seçimlerinden sonra "islamcılar kazandı, ben türkiye'yi terk edeceğim" diyerek başlattığı tartışma.

2008'de frankfurt kitap fuarı'ndaki konseri gerçekleşmeyince kültür bakanı ile yaptığı polemik.

mart 2009'da ertuğrul günay ile nazım hikmet'ten kim rant sağlıyor tartışması

2009 nisan'ında sezen aksu'ya 'artık konuş kadın' çağrısı ve ardından başlayan polemik...

   peynir gemisi   27.04.2009 13:59 ~ 14:04
   #1344359
 
reklamı kapat

yazdır