ilimle gecen bir gece ibadetle gecen bin geceden hayirlidir

1.

yy:

günümüzde bazı insanların müslümanlığa bakış açısı bu hadis-i şerif'leri okumadan oluştuğu için bu din koca bir bööö gibi gözükmüştür.nitekim değildir.

hz.muhammed'in ve islam'ın ilime,bilgiye,felsefeye,düşünmeye ve insanoğlunun mantık çerçevesinde yapabileceği her şeye bakış açısını gösteren hadis-i şerif'dir.sen yeter ki ne demek istediğini algıla işte o zaman hiçbir soru işareti kalmaz aklında.ilim demek kendini bilmek,düşünmek,sahip olduğunun bilincinde olmak demektir.bilim,ilim'in somut kanıtıdır.ilim demek konuşmak,sormak,araştırmak demektir.
<bkz: ilim>

biraz okuyalım,ondan sonra islam dininde bunlar var,bunlar yasak,bunlar yok diyebilelim.islam dinine bomba gibi bakmaktan vazgeçelim.elinizde patlamasın sonra! yok kara çarşaf giydirirmiş,yok her şeyi yasak kılarmış,yok savaşlara sebepmiş,yok pismiş,yok buymuş şuymuş.ya bırakın bunları n'olur.islam dini kocaman bir felsefedir.islam dini kendini sana en yakın hissettirecek soruların cevabıdır.islam dini dindir,din demek kendi inandığına gönülden bağlanmaktır.her şeye eğilmek,bükülmek,arapça söylenmek,çarşaflara bürünmek değildir.
anlayana...

   atesisevensuyatapar   19.05.2009 23:04 ~ 20.05.2009 00:32
   #1392465
 
reklamı kapat

yazdır