iliskilerdeki yuz goz olma esikleri

1.

bu eşikler, atlanması ve atlatılması son derece güc olan amma velakin bir defa gecildikten sonra bir daha hicbir seyin eskisi gibi olmadıgı kilometre taslarıdır.. yani bir defa sevgilinle küfürlü konusursan bunun bir daha geri dönüsü zordur..
ki bence en önemlisi yanında bıyıklarını almaktır, ötesi yok.. olamaz..*

   sincity   11.11.2007 16:30 ~ 16:32
   #719097
2.

a$ıldığı vakit, iyi ve kötü sonuçlar doğurabilen e$iklerdir.

zira, birbirinize kendinizi açmaya ba$ladıkça, çe$itli tartı$malar ve bunalmalar doğar. ki$iler birbirlerinden yer yer sıkılabilir, uzakla$mak isteyebilir.

mesela aranızda $öyle bir diyalog geçebilir;

- naber hayatım?
+ iyidir lan, sen nabion?
- sen benimle böyle konu$mazdın, çok deği$tin.
+ ne sandın yarraam!

tabiki bir bayan için son derece üzücüdür böyle diyaloglar. lakin erkek, kendisini erkek arkada$larıyla konu$urmu$ gibi hissettiğinde son derece mutlu olur. hatta bir de karnını doyurduysanız, sigarasını da içtiyse, keyfine diyecek yoktur.

iyi yanlarını da $öyle bir dü$ündüm de bu e$iklerin, yok galiba lan. bilemiyorum, aslında var da, anlatmak zor. herneyse.

   ikiekmekbimaltepe   11.11.2007 16:37
   #719102
3.

sevgiliye rahatça parmak atabiliyorsanız, yeterince yüz göz olmuşsunuz demektir.

   sabaha kadar kucaklar beni exnihilo   11.11.2007 16:54
   #719119
4.

sevgiliye ağzına almasını söyleyebiliyorsanız..finito.

   pandickk   11.11.2007 16:57
   #719122
5.

<bkz: tuvaletin kapısını acık bırakmak>

   sincity   12.11.2007 00:05
   #719864
6.

ilk yüz göz olma anı, sorunların paylaşılması ile başlar. kafanızda canlandırdığınız sevgilinin elf olmasından dolayı herhangi bir sorunu yoktur, ama sevgilinin ağzından dökülen cümlelerde sorun içinde sorun çıkar. şaşarsınız, sevgili acı çekiyordur, hatta canına tak etmiştir artık bunu dillendiriyordur. oysa her şey mükemmeldi ilişkinizde size göre.

-sana anlatacaklarım var.
-...

ültimatom tarzı bir şeydir bu konuşma. içinizden ne nehirler, ne şelaler akıyordur bir zamanlar ama bu konuşmalardan sonra nehirler kurumaya başlar. o hayal dünyası, yerini buz gibi gerçeklere bıraktığında, siz gerçeklere karşı çıplaksınızdır. mükemmel dediğiniz ilişkinizde çatlaklar vardır. yo yo olamaz, bu bir mükemmel ilişkidir!

artık bir şeyler dank etmiştir kafanızda. daha temkinli, daha rasyonel davranırsınız. hatta sevgilinize soğuk davrandığınızı kendiniz bile düşünürsünüz. kafada on bin tilki dolaşır, gerçek buz gibidir. üşütür. bir sorun vardır!

sevgili mükemmel değildir artık, o halde insan gibi yaşamaya devamdır, elfler alemine elveda.

   kaamos   12.11.2007 00:17
   #719878
7.

aşkım dediniz mi olay bitmiştir.

   houduni   12.11.2007 00:18
   #719883
8.

birbirinizin i$eyi$ tarzını biliyorsanız ve sevdiğinizi bokunun kokusundan tanıyabiliyorsanız, o e$iği geçeli baya oldu demektir. ha iğrenç mi? iğrenç.

   ikiekmekbimaltepe   12.11.2007 00:21
   #719893
9.

yüz göz olunmaya baslandi da esiklerdne hip hop hoplandi mi, köpek baligi misaali geri geri yüzülmez. *
ya ayrilacaksiniz, ya da böyle yüzünüz gözünüz sivanmis sekilde devam edeceksiniz iliskilere.

bu esiklerden örnekler:
-öpüsmek...
bir kere öpüstügünüz sevgilinize "artik öpüsmeyelim" diyemezsiniz.
-cinsel birliktelige girmek...
bir kere sevisince, artik "yok sevismeyelim" diyemezsiniz...ya ayrilik var ya da böyle bir ömür seviseceksiniz.
-yellenmek...
bu cidden yukaridaki ikisinden sonra gelir. yani birbirinin yaninda osurmadan ölen ciftler var bilader...bu olmussa, siz artik birbirinize alismissiniz demektir. lakin bir yüz göz olma derecesidir, hatta ileri bir derecedir. bu esigi kazasiz belasiz atlayan ciftler bir ömür huzurlu yasayabilir.
-tuvalete ve banyoya birbiri arkasindan girmek...
bu da ciddi sekilde önemli bir esiktir. birlikte banyo yapan ciftler yeni ciftler sifatindadirlar. bunlara dünya hostur; cünkü ayni anda banyo yaparken bir cok sey farkedilmez. sevgilinizin arkasindan banyoya girdiginizde ortalara dökülmüs bacak killari, saclar vs. gibi igrencliklerin topladtigi halde bir kisminin sagda solda oldugunu görürsünüz. bir yere tatak bulasmistir, olur...insanlik halidir. annemiz bizimkini hep siler ve de bizden igrenmez...simdi de sira sevgilide..yüz göz olacaz mi olmayacaz mi...
tuvalete girdiginiz anda o koku sizi rahatsiz edecektir, ama diger sevgili parcasinin da yapabilecegi cok sey yoktur. henüz kokusuz büyük hacet gideren biri bulunamadi...
bu bölümde esigi atlayan, buna göz yuman arkadas degil; göz yumulmasina sebebiyet veren sahistir. zaten göz yumulursa iliski devam eder, yumulmazsa bagris cagris oho...

baktim da, 4 esik atlamisiz. bir cift icin gerekli evin bir oda bir salon oldugunu; evin kapisindan iliskiye "evet" diyerek girdiklerini varsayarsak...dört esik de atlandiginda bu evde rahatlikla dolasilir efendim.
kolay gelsin...yüz göz devam edin...

   cemkirik limon dilimi   12.11.2007 00:23
   #719894
 
reklamı kapat

yazdır