insaata kacan topu almak

1.

mahalle maçlarının en tehlikeli bölümlerinden biridir. top denen yuvarlak nesne, düz değil ki dur deyince dursun. eşyanın tabiatı gereğince o da hareket ediyor. ediyor da gidip gidip inşaatın içine kaçıyor namussuz. işte aksiyon burada başlıyor.

( iyimser yaklaşım )
inşaattaki abiler topu size geri atar veya top çivili bi yerlere falan giderse patlayabilir. misal, plastik top. bunun haricinde top alınmaya gidilirken çok dikkat edilmelidir. inşaat bu. havadan taş-toprak yağar. ne demişler, "inşaata girmek tehlikeli ve yasaktır". gerçi buradaki tehlikeleri kötümser yaklaşım kısmında ele alacağım ama şimdilik konumuzu bölmeyelim. top bünyesi inşaat içinde aranır. en kötü durum, inşaatın müsait ve içi su dolu bir çukuruna düşmesidir. suyun içinde tahta parçaları, paslı çiviler, mutlaka ama mutlaka bir tek ayakkabı ve pet şişe olur. ayrıca topraktan dolayı su biraz çamurludur. bir de bu su çok kirliyse derinliği bazen hesaplanamaz. ciddi ciddi boğulma tehlikesi bile görülebilir.

inşaatta suya kaçan bir top önce sopalarla alınmaya çalışılır. taş atarak hareket falan ettirilir. bir şekilde kıyıya çekildikten sonra o çamurlu top, yerde 3-5 kez çevrildikten sonra kurur. veya inşaattaki kumun üzerinde gezdirilirse de top hemen kuruyacaktır. <bkz: yeni nesil mahalle çocuklarına altın öğütler>

( kötümser yaklaşım )
o top seke seke inşaata gider ama siz sike sike inşaata gitmek zorunda değilsinizdir. bırakın o top orada kalsın. top dediğin nedir ki. bir top için çok afedersiniz.. neyse. top demişken ben size bir çok transeksüelin bu seçime ilk olarak inşaatlarda karar verdiğini anlatmış mıydım. işin ilginci top kelimesi de ayrı bir çağrışım yaptı şimdi. acaba gerçekten de transeksüellere top denmesinin sebebi bu inşaatlara kaçan toplar falan mıdır? bir tez konusu olabilir bu sosyoloji bölümlerinde. ilginç ama...

inşaata kaçan topu almaya gitmek zor bir karardır. inşaattaki ustanın bıyık burkması sanmayın ki kişisel bir bakım falan. ee tabi çocuksunuz. top da inşaata kaçmış. gideyim de alayım havasındasınız. maç 4-3 çekişmeli giderken oyunu ortada bırakmak olmaz. zaten atmışsınız 2 tane şık gol. mahallenin kızına da artizlikler falan yapmışsınız. maçtan sonra ona gazoz ısmarlayıp bekir amcaların duvarı üzerinde birlikte oturmayı hayal ediyorsunuz falan. aşk içinizde kıpır kıpır. şen şakrak dalıyorsunuz o topun arkasından inşaata. demin ki usta artık iskelede değil. ustanın nerede olduğu bilinmiyor. bu kısmı hızlı geçiyorum. hayat zor ve fakat acımasız da.

+ emrah koooş, annenin topu inşaata kaçmış.
- amcalar verir ona, n'olcak ki.
+ verir verir..

   ugokhan   01.08.2007 09:22 ~ 12:14
   #583969
2.

kişi bünyesinde onarılması zor delikler açabilecek durumdur. *

   halilemre   01.08.2007 09:43 ~ 09:44
   #583980
3.

topun komşu evin kapalı penceresine isabet etmesinden daha az tehlikeli bir olaydır. inşaat işçilerinin sübyancı eğilimleri ile ilgili fantazileri olanlara kötü haber: inşaat işçisi olmayandan daha fazla değildir. 14 yılını şantiyelerde geçirmiş bir kişi olarak, her türlü kanunsuzluk ve ahlaksızlık konusunda, dışarıdakilerin önyargılarını bildikleri için herkesten daha da hassas olduklarını söyleyebilirim.

   sunal   01.08.2007 11:20
   #584086
4.

-lan kalfa, buraya kaçan bir top gördün mü?
+yoo,... nooldu ki??
-sahneye çıkacaktı, yan çizdi ...
+nasiii?
-fatih ürek işte ulan, annamadın mı?

   senaristanbul   01.08.2007 11:46
   #584124
5.

+golll!
-mnskym senin şerefsiz! niye abanıyosun olim, siktir git topu al
+banane olim! siz şut çekince gidin topu alın diyo muyuz?
-ben anlamam abi, top inşaata kaçtı. hem benim peder görürse siker belamı
+ben de almam, sizin takımdan birisi alsın
-sayışalım o zaman
+nasıl yani
-portakalı soydum olayları
+portakalı soydum sizin takıma koydum, top inşaata kaçtı, çok da mutlu oldum!
-taşşak geçme sikerim belanı git al lan
+yok olim yenisini alırım, inşaata gidip o topu almam
-sen bilirsin
+...

   birinebakipcikicam   01.08.2007 12:09
   #584162
6.

üst kat inşaat alt kat bitmiş halde ise ev sahibinin salak laflarına maruz kalabilirsiniz.
-ben atmadım amca.
+top senin ama.
-olsun ben atmadım ama.

   12o   25.08.2007 09:17
   #632523
7.

tahminen iki uçta yaşayacaktır. ya bu gerçeği kabullenip fatih ürek ver.2.0 olacaktır ya da bu gerçeği bastırıp çok abazan tarzı bir hayat sürecektir kendisi.

   pit   18.10.2007 17:32
   #680095
 
reklamı kapat

yazdır