insanlarin kedilerden daha nankor olmasi

1.

3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verdiğiniz halde sizi tek kuruşa sattıklarından dolayı ve kendilerine yapılan iyiliklerin değerini bilmedikleri için kesinlikle doğru olan önerme.
evet, artık siz de şöyle bir bakın etrafınıza bir bak arkadaşınızı deneyin. zor zamanda kaç kişi kucaklayacak sizleri bakalım. ulan bir de kedilere nankör deriz meğerse insanlar kedilerden daha çok nankör. maalesef insanlar artık kedilerden hem daha çok nakör hem de daha çok nankör. insan morali bozuk olunca daha çok anlıyor bazı şeyleri. insanlar artık hiçbir değeri haketmiyor. verdiğimiz değeri bile değersizleştiriyor. bir de kabak zavallı kedilerin başına patlıyor. vay amına koyayım yok böyle bir dünya! ulan insanı yaptığı iyiliklere bin pişman ediyorlar.

nankörlük nedense her insanda bulunan bir özellik. seversin sevilmezsin hatta seviliyorum derken ciğeri beş para etmez birisine satarlar seni. hep böyle oluyor işte. artık nankörlüğüm sembolü kediler değil de insanlar olmalı bence. yanılıyorsam söyleyin canlarım. evet, adım gibi eminim artık insanlar kediden daha nakör ve daha dengesiz kedi insanlardan daha sadık evet, çok daha sadık. artık insanlar iyilikten, sabırdan hiç mi anlamıyor. o kadar nankör ki insanlar yaptığınız iyilikleri göremeyecek kadar kör. en ufak bir kötülüğü unutmazken en büyük iyiliğini iki dakikada unuturlar o derece yani. kısacası: ''bir baba kırk çocuğa bakar, besler, büyütür.. kırk çocuk bir babaya bakamaz'' sözü her şeyi anlatıyor zaten. ulan az gelişmiş zekalarınızı sikeyim sizin. iyilik, sevgi, saygı ve minnet hissi bilmeyen bir kalemde silip atanları sikmek istiyorum kısacası.

   v for mosdetta   13.09.2011 17:24
   #2433476
2.

<bkz: insanlar olarak kedilerden daha nankör olmamız>

''bizim'' yani, hepimizin. sizin ve benim de. hele hele benim...özellikle benim kedilerden daha nankör olmam çok üzücü...senin de öyle ama...

   benpelin   13.09.2011 19:47
   #2433557
 
reklamı kapat

yazdır