insanlarin memnuniyetsizligi

1.

bitmek bilmeyen, yıllarca süregelmiş ve bundan sonra da süregeliyor olmuş olacak durumdur. elindekilerin artması, doyumsuz, maymun iştahlı insanların türemesine sebep olur. o kadar mutsuz ve kendilerini o kadar sorunlu gibi yansıtırlar ki bazen oturup bir an hak verme gafletine bile düşebilirsiniz. kimisi okula giderken ayakkabısının yırtık olmasından ötürü kara kara düşünürken aynı arkadaşı ona iphone unun şarjının uzun süre gitmediğinden sızlanıp ağlayabiliyor veya bir diğer insan gittiği tatilin nasıl kötü geçtiğini istediği gibi bronzlaşamadığını kısacası hiç bir bok anlamadığını, izinsiz bir yıl süreyle hiç ara vermeden asgari ücretle çalışan bir insana anlatabiliyor ve o kişinin kirasını dahi ödeyemediğinin farkında olmadan...vs vs vs. bir sürü bu şekilde örnek verilebilinir. her daim daha kötü koşulları göz önüne almadığımız için sürekli bir mutsuzluğun içine sürüklendiğimizin farkına bile varamıyoruz. kendimize yazık ederken bunu neden yaptığımızı sorgulamıyoruz bile. hep daha iyisi ve en iyisi..

   yokcaniiimmm   18.09.2012 01:33
   #2555418
2.

mükemmeliyetçi nesiller var oldukça bu memnuniyetsizlik oranı artacaktır.

   disiyakaris   18.09.2012 01:39
   #2555420
3.

memnun olunacak birsey kalmadigi icin düsünen insan memnun olamaz. kör, sagir, umursamaz, yüzeysel insan memnun olur su anki dünya'dan. insanin kafasini dinleyip cevresinde insanlar gömek istemedigi zaman kacacak delik birakmadiklarini anlarsiniz, mutlaka oturdugunuz yere birileri gelir gecer, size bakarlar, ne yaptiginizi tespit etmeye calisirlar, ask desen kilo fiyati ile alakali bir durum olmustur. materyalist insanoglu herseye fiyat etiketi takmistir, sevginin fiyati olan bir dünya... daha cok isteyenler cagin tüketim hastaligina tutulmus ve tüketim teröristi olmuslar, ya digerleri? kendilerini medyanin cirkefinden, politikanin pisliginden, yozlasmaktan koruyup prensiplerine ve degerlerine, düsüncelerine, fikirlerine sahip cikanlar? iste hosnut olmayan onlar, cevrelerindeki ici bos disi dolu insanciklarin kirli ve gürültülü dünyasinda yasamak zorundalar...

   rieper   18.09.2012 01:51
   #2555422
4.

insanoğlunun doğası gereği vardır. tabi bu memnuniyetsizlik duygusundan sıyrılmış ya da hiç bulaşmamış insanlar da vardır ama istisnalar kaideyi bu konuda da bozmaz doğal olarak.

bi holding binasında çalışan çaycı, orada çalışan memur pozisyonundaki insanların yerinde olmak ister. memurlar şef olmak ister. şef müdür olmak ister. müdür genel müdür olmak ister. genel müdür yönetim kurulu başkanı olmak ister. yönetim kurulu başkanı da çaycıya bakıp şunu düşünür "adamın işi ne güzel. tek derdi çayın demi kahvenin köpüğü. keşke o'nun yerinde olabilsem..."

   diken   18.09.2012 01:57
   #2555424
5.

iman ve inanc eksikliginden meydana geldigini dusundugum. inanc derken sadece allah inanci da demiyorum en azindan yasamaya, guzelliklere inanc.

bakin mesela 3.5 ay tatildeydik. herkes amerikaya gitti gidemeyen avrupa turu yapti. normalde vik vik geziyor olabilirim bense kimi nedenlerden hicbir yere gitmedim denebilir. tonla yemek tarifi ogrendim, ailemle beraberdim, yaslilarla tanistim, hatta pazarcilik yapmaya gittim iki gun boyu... olgunlastim. ve olumune de sıkıldım bazen. gene de bu sıkıntı elde ettigim olgunlugun yaninda; hele ki bir de 3 ay baska yerlerde tatil yapip 2 hafta icinde oflayip poflayan insanlarin memnuniyetsizligin yaninda hic kalir.

nasil boyle olabiliyorsunuz?

   betyl   18.09.2012 02:58
   #2555445
 
reklamı kapat

yazdır