insanliga deger vermek

1.

aptallıktır!!

neden olduğuna bakıyoruz şimdi;

dünya diye bi' gezegen varmış, kuşlar, böcekler, ağaçlar falan.. canlılar pürneşe sükûnet içinde yaşıyorlarmış. tâki neye kadar. insanlık yer yüzüne düşene kadar. insanlık nankördür..
insanlık riyakardır..
insanlık bulunduğu çevreye zarar vermekten başka boka yaramayan asalaklar türüdür efenim. (istisnalar var tabi her genellemede olduğu gibi)

ateşi buluyoruz ısınmak, yemek pişirmek için; ormanları yakıyoruz..
delici kesici alet buluyoruz avlanmak için; birbirimizi kesiyoruz..
parfüm buluyoruz güzel kokmak için; ozonu deliyoruz..
kürk/deri üretiyoruz soğuktan donmamak için; hayvanların soyunu tüketiyoruz..
bilgisayar buluyoruz bilgi saydırmak için; porno izliyoruz..
tekerlek buluyoruz dönmek için; dönüyoruz..
.......

lan ne pis yaratıklarız biz bea. ne şerefsiz mahluklarız. ben niye insanlığa saygı duyayım lan. ha. bana bi' tek sebep söyle insanlık adına??

   okiler   17.12.2008 23:16
   #1124330
2.

şey bu; marjinalliğin götüne koymak. daha önce çok kez savundum, insan şerefsizdir diye. gerçi bahsettiğim bambaşka bir hadiseydi, keyfim gelirse yazarım.

ama buradaki insanlığı aşağılama çabası, yani insanlık değeri haketmez saçmalığıdır. insanlığın pisliklerini, (ki bu yaşamak için yaptıkları olsa da) ortaya koymak, dolaylı yoldan insanı değersizleştirme çabası ve salakça bir insanın değersizliğinden tanrıyı savunmak. aha?!

asıl mesele burada bu kadar hayvanî şekilde yaşayan inanın, tanrı tarafından yaratılmış olamayacağıdır. yanlış yerden vuruyorsun derler adama.

insanlığa değer vermek ya da vermemek * kişinin sikinin keyfine kalmış bir hadisedir. ancak insanlığı aşağılarken, insanlığını aşağılamak; aptallıktır.

hani, bir şeyler yazarken düşünelim değil mi?

aslan, savunmasız ceylanı yemek için saldırıyor. vay şerefsiz... hah? yaşaması için şart değil mi? türünü koruması için. doğal seleksiyon!?

insan ne sik yapıyor? yaşıyor be aptal, yaşıyor.

   oha   17.12.2008 23:23
   #1124390
 
reklamı kapat

yazdır