internet araciligi ile polise sikayet ve ihbar

1.

http://www.iem.gov.tr 'den yapilabilen ihbarlardir.

daha önce internet üzerinden bu bölüm kullanılarak yazılı olarak yapılabilen, suçlu saydığı birini veya suç saydığı bir olayı yetkili makama gizlice bildirme, ele verme anlamı taşıyan ihbar ile suç sayılan bir fiilden dolayı mağdur olunan bir durumu yetkili makama yazılı ve açık kimlikle birlikte bildirmeyi içeren şikayetler, artık fotoğraf ve görüntülü olarak da polise ulaştırılabiliyor.

yeni sistemde, ihbar ve şikayetlerle birlikte, bunlarla ilgili jpg, doc, xls, avi ve wma formatlarındaki 2 mb boyutlarına kadar olan dosyalar istanbul emniyet müdürlüğü'ne gönderilebiliyor. sistem böylece, fotoğraf makinesi, cep telefonu ya da kamera ile çekilen ve suç unsuru tespit edilen görüntülerin polise gönderilerek ihbar ve şikayette bulunma imkanı sunuyor.

   witchorexia nervosa   26.11.2007 05:52
   #741471
2.

geçenlerde yaptığım bir uygulama olup sanırsam 2 gün içinde sonuç alınmıştır. facebook'ta açılmış bir grubun ismini izmir emniyet müdürlüğü'nün web sitesinden online ihbar etmiştim. iki gün sonra baktığımda grubun adının düzeltilmiş olduğunu gördüm. bence siz de dikkat edin. oyarım !!

   ugokhan   26.11.2007 08:15
   #741500
 
reklamı kapat

yazdır