ise yeni baslayan genel mudur tripleri

1.

genel müdürlük kavramı aslında şirket sahipleri için kullanılır. şirket sahipleri kendilerini ya yönetim kurulu başkanı ya da genel müdür olarak lanse ederler. fakat bizlerde genelde genel müdür diye tabir edilen şahıslar patrondan sonra gelen, patronun bir altı yetkideki insanlardır.

patronlar için genel müdürler, her boka karışmamak için ve insanların o'na direk ulaşmalarını engellemek için bir bloktur.

her şirkette, adı genel müdür olmasa da bir genel müdür vardır. zaten genel müdüre ihtiyaçta vardır.

şirket içerisinde belirli bir sistemi kuramamış kurumlar, iyi ve kaliteli bir genel müdür arayışı içerisindedirler. iyi kötü birisini bulup, tüm organizasyonu onların başına yıkmak isterler.

bu yüzden şirkete yeni bir genel müdür alınır.

bana bey diye hitap edin

kendine güvensiz genel müdür ifadesidir. normal çalışması ve karakteri ile kendisinin beyliğe layık olmadığını düşündüğünden olsa gerek, çalışanlar ile ilk tanıştığında hemen bey diye hitap edilinmesini ister. sanki o bunu söylemese biz " osman abi n'oldu mallar ya puhuhah " diye enseye şaplak atıcaz.

yeni gelen genel müdürün en büyük korkusu kendisinin çalışanlar gözünde saygın bir noktada olamayacağıdır. bu yüzden yeni gelen genel müdürler otoriter bir tavırla insanlarla diyalog içerisine girerler.

otorite denilen şey aslında karakterde yerleşiktir, 500 ytl maaş ile çalışan bir çocuk dahi o genel müdür den daha otoriter olabilir, otoriterlik yaşta değildir sadece. karakterdedir.

bu ve buna benzer nedenlerden ötürü genel müdürlerin birçoğu işlerinde başarısız olurlar. çünkü genel müdürlük kavramını sadece çevrelerinde "genel müdürüm ben" demek için kullanırlar.

ama normal şartlarda bir genel müdür bir patron ile aynı seviyede olmalıdır.

   cayvesigara   10.05.2007 10:18
   #384782
 
reklamı kapat

yazdır