istanbul universitesi sosyoloji bolumu

1.

hani hiç bitmesin dediğin anlar olur ya işte öyle zamanların geçirildiği bölüm. açık konuşalım, öss ye hazırlanırken çoğumuz sosyoloji düşünmez nitekim sosyolojinin ne olduğuna dair bilgimizde yoktur genelde. ama kaderin cilvesi, bi şekilde gelince buraya bölümün havası içine çeker insanı. zamanla hocalar, dersler,seminerler derken ne olduğunu anlamadan benim gibi son sınıfa gelirsiniz.

başta burada size kainatın sırrını verceklermiş gibi bir intiba uyanır nedense. okulun havasından, suyundan veya tarihi dokusundan olabilir. ya da öğreneceğiniz bilgileri önceden kestirmeye ve bi şekilde günlük hayatta kullanmaya çalışabilrsiniz. zaman geçtikçe - ki 4 yıllık zamanı kasdediyorum- ne öğrendim diye sorarsanız bazen. somut bişey gelmeyebilir elinize. telaş yapmayın biraz oturun ve geçirdğiniz günleri düşünün dersler olmasa bile ortamı, arkadaşları vs...

tamam duygusala bağlamıyorum.

belirtmek isterim ki benim açımdan, bölümün mü benim mi eksiğim bilmiyorum ama derslerin adına bakınca farklı bir içerik bekledim ama ders adıyla içerik tutmuyordu sanki bazen. tamam muhtemelen benden kaynaklanıyordur.

nasıl geçeceğine sizin karar verebileceğiniz bir bölümdür. bu yüzden hocaların da bölümün de kıymetini bilmek gerekir. velhasılı biz yedik allah artırsın, sofrayı da kuran kaldırsın.

not: kuran dedim, genç marksistler rahatsız.

not 2: kaç saattir konuşuyorum, marx demesem olmazdı.

   delif   19.02.2010 02:01 ~ 02:04
   #1947995
2.

bu bolume tamamen kaderin bir "cilvesi"yle intikal ettigim kanisindayim sanirim bende. hatta ara ara "saol be" dedigim de olmustur ve oluyorda
neyse benden gecelim bolume gelelim..
gelirken icerigine dair tek bildigim sey "toplumu inceler" olan ama su an donup baktigimda iyi ki de dedigim bolumdur.he ama ben tabi ki bunun altina birden fazla seyi oturtuyorum sanirim ya da o birden fazla seyle birlikte 4 sene benim icin daha da anlamli hale geliyor da diyebiliriz tabi ki(: cunku bir cok universite ogrencisine gore universite-bolum-arkadaslik ucgeninin her kenari icin kendimi sansli hissediyorum..
hee hala ki bolum hakkinda net bir cumlen yok ey st cecilia diyenler icin sesleniyorum ki, okunasi bir bolum hemde bu sehirde, bu universitede(her seye ragmen).. ulan hic bir halt ogrendigimiz yok dediginiz zamanlarda bir bakarsiniz ki aslinda ufaktan muhabbetlerin alt yapisi degismeye, kitapcilarda ellerinizin degdigi sayfalar farklilasmya en muhimi agzinizdan marx dokulmeye baslamistir..
tadini cikara cikara, gerek universitenin(ki pek oldugu soylenemez ama) gerek bu sehrin size bu bolumle ilgili sundugu her turlu imkanini sonuna kadar kullana kullana okuyun gencler..
ozetle, iyidir biz memnunuz..

   st cecilia   21.02.2010 17:22 ~ 23:28
   #1952982
 
reklamı kapat

yazdır