kadikoy sanatcilar sokagi

1.

bahariye caddesi olarak bilinen cadde üstünde yer alan sokak...ressamlar,takıcılar arayıp da bulamadığınız her şey...kadıköy'ün süsü güzel şirin sokak...kumpirinizi yersiniz...eğlenirsiniz gezdiğinizde...nazıma uğrar güzel insanlarla güzel sohbetler yaparsınız...huzurludur kısaca her şeye rağmen...şimdi resminizi çizen ressam...en sevdiğiniz kolyenizi aldığınız abla üzgün..çünkü sokak kapanıyor..kadıköy belediyesi yıl başı itibari ile sokağı kapatma kararı almış durumda...şimdi bize en azından bir kere üzerinde yürüdüğümüz sokağa borcumuzu ödemek görevi düşüyor...kadıköy belediyesine maillerimizle tepkilerimizi ulaştırabiliriz...bir şeyi değiştirmese de biz elimizden geleni yapabiliriz öyle değil mi??

   psykhe   02.12.2007 22:52 ~ 23:18
   #752372
2.

kadıköyü eski halinden uzaklaştırıp beyoğlu moduna dönüştürme projelerinden bir tanesidir.

   mojo   02.12.2007 22:59
   #752387
3.

<bkz: dudullu ameleler sokağı>
<bkz: ümraniye sapıklar sokağı>
<bkz: etiler ibneler sokağı>

   raki bardaginda cay   02.12.2007 23:01
   #752390
4.

nazım'a giden yol! kapanmamalı!!

   duscevirmeni   02.12.2007 23:01
   #752393
5.

kadıköy sanatçılar sokağı'na hiç uğramamış bir insanın bile, ilk entrydeki anlatılanlar ışığında aşağıdaki gibi bir metni kadıköy belediyesi'ne ulaştırması yararlı olacaktır. maksat bu kadar sevilen sokağın kapanmaması.--- taslak metin ---

sayın yetkili,
duyduğum bir habere göre, kadıköy'de bahariye caddesi üzerinde yer alan sanatçılar sokağı'nı kapatma kararı almışsınız. bu kararın değiştirilmesi mümkün müdür bilmiyorum fakat bu olay ile ilgili düşüncelerimi size iletmek istiyorum.

sokağın görünüşünün kadıköy'e yakışmadığı konusunda haklı olabilirsiniz. ancak biz sanatçılar sokağı'nı bu haliyle de seviyoruz. sanatçılar sokağı'nı kapatma kararınızı ancak bir şartla kabul edilebilir sayabilirim. o da, bu sokağın dokusunu ve yaşattığı duyguları zedelemeden, modern ve kadıköy'e yakışır bir sokak haline dönüştürülmesidir. aksi halde karar hakkında tek söyleyebileceğim, kararın bir kıyım olduğudur.

"bu sokak neden bu kadar değerli olabilir?" diye merak ediyor olabilirsiniz. kendimce cevap vermem gerekirse, o sokakta kendimi evimde gibi hissediyorum. çok farklı bir ruh haline sahip oluyor insan. ilk kez resmimi o sokaktaki ressama çizdirmiştim, pek bir güzel olmuştu. sevgilime verdiğim en güzel hediye de bu sokaktan aldığım bir kolyeydi. bir daha hiçbir hediyemi o kadar beğenmedi.

kime sorarsanız benzer şeyleri söyleyecektir. çünkü bu sokağa bir kere uğrayan, bir daha uğramak için can atıyor. ancak siz şimdi bu sokağı kapatmak istiyorsunuz. üzdünüz bizi.

zamanınızı aldığım için özür dileyerek mümkünse bana cevap vermenizi rica ediyorum.


saygılar.

--- taslak metin ---

   ferro   03.12.2007 20:35
   #753747
6.

nazım hikmet dernek ve lokaline giden bir kere uğrayanın bir daha uğraak isteyeceği temiz ferah güzel sokak.

   git cay koy da icelim   03.12.2007 22:12
   #753934
 
reklamı kapat

yazdır