kadin olmanin dezavantajlari diye baslayan sacmaliklar

1.

kadınların kendilerini acındırma, cinsiyetlerini aciz gösterme yollarından biri..

dezavantaj diye gösterilen şeyler de bi' sikime benzese bari..neymiş efendim, temizlik, yemek, çamaşır işlerinden sorumlu olmaları kadın olmanın dezavantajlarından biriymiş..insan hiç kendisine verilmiş bir görevi, bir zorunluluğu dezavantaj olarak piyasaya sürer mi yav..

neymiş efendim, bazı gecelere giderken kıyafete uysun diye topuklu ayakkabı giymek gerekiyormuş..aslında topuklu giymek bir eziyetmiş ve kadın olmanın dezavantjlarından biriymiş..lan şimdi ağzımı açardım ama sigara var ağzımda..
şöyle cafcaflı bir gece olsun da süslenip püsleneyim, dekolte birşeyler giyeyim, altına da topuklu ayakkabımı giyeyim, erkeklerin hepsi de bana baksın diye fırsat kollayan bu kadınlar, muhabbet ortamında bu topuklu giyme olayını bir dezavantaj olarak gösteriyorlar..

çok beğendikleri, hoşlarına giden birçok şeyi dezavantaj olarak gösterip kendilerini acındıran bu tip kadınları değnekle kovalamak, kıstırdığım yerde de dövmek istiyorum..

   cilgin buzdolapci   09.06.2008 18:00
   #941927
2.

acındırmak amaçlısından ziyade karşılarındaki öküzden arada sırada en azından insan taklidi yapmasını isteyen kadınların serzenişleridir çoğu zaman..

ayrıca herşeyi geçtim adet sancısı dünyaya yeter...

   starbreeze   09.06.2008 18:08
   #941934
3.

<bkz: kadinlari sevelim, yasasin feminizm>

   blasphemous   09.06.2008 18:09
   #941937
4.

her ay regl sancısı çekmek, üstüne koca bir dananın çıkması, 9 ay karnında bir ağırlıkla gezip dolaşıp en sonunda kıçından bir insan dünyaya getirmek vs. gibi zorlukları barındırsa da -bu kadar basit değil elbette- güzel şeydir.

o dezavantaj değildir.
yanlış lanse edilmiştir.

   cheshire cat   09.06.2008 18:12 ~ 18:14
   #941943
5.

’’başlığı açan, erkek sanırsam’’ dedirten konu başlığı.
<bkz: bağyan olmadan bilemen yawrum>
<bkz: yemek yapmak,temizlik yapmak,çamaşır yıkamak kadının görevi diyen beyin(siz)>

   karachai   09.06.2008 18:14 ~ 18:17
   #941945
6.

kadın olmanın dezavantajı olmadığı kadar avantajı da yok esasen.
iktidarın koca yalanlarından bir diğeri erkeklik-kadınlık zırvası.

gıcık olunma ve dövülme korkusuyla titreyen parmaklarım birkaç satır yazacak olursa dezavantaj meselesininin şuradan çıktığını sanmakta:

kadınların maruz kaldığı şiddet

fuhuş piyasasında çalıştırılmaları

iktidarın bacısı, namusu, orospusu olmaları

ağdalı ve alımlı vücutları, şık giyimleri ile taşınabilir vitrin olmaları

çamaşır , bulaşık yıkayıp yemek yaparak evin bacasını tüttüren eş, duygusal ve verici anaç ruhları ile pek kıymetli! anneler olmaları

arada bir pembe ve beyaz düşler görmeleri konusunda sabitlenmiş olmaları

-çoğaltılabilir tiplemeler- iktidarın ve caanım uygarlığın; "eşitiz ama görevlerimiz farklı" batıcı sloganı veyaut direkt kol bacak girişmesiyle dayattığı bu görevler, beceriksiz kadınlarımızca layıkıyla yerine getirilemediği vakit çamur kadın olamamaya, daha tempolu yarışmalı,istenilen olmalı şiarıyla devam edildiği vakit çamur kadın olmaya atılır.
kadın olmanın çizili sınırları mı vardır ya da tüm bu dayatmaları,cinsiyetçiliği reddedip birey olarak yaşamımızı sürdürebilmeli diyeni parmağından asarım tavana.

   inuit   10.06.2008 11:51 ~ 11:53
   #942572
7.

<bkz: cosmopolitan>

   uzun lafin kisasi   10.06.2008 12:00
   #942584
8.

kadın olmanın tek dezavantajı, ya iktidarın malzemesi olmayı kabul edecek kadar sinmiş kadın türlerine sahip olmak ya da bir iktirdarın oy-unları içerisinde harcanan,yıpranan ve kullanılan taraf olmayı kabul etmektir.
bunun dışında yukarıda belirtilenler dezavantaj olmaktan çok kadına verilmiş onurlardır.
temizlik,yemek,çamaşır? kadının kendi kendine hatta kendinden fazlasına yetebilirliğidir.bunun kanıtı ise pek çok erkeğin terkedildikleri ya da yalnz kaldıkları anda aynı çorabı ayakları mantar tutana kadar giymeleriyle sabittir.
topuklu ayakkabı?bahsi geçen aracın etkilerine bakarsak sporla uğraşan pek çok erkeğin edinmek istediği bacaktaki kalp kası denilen kısmı çalıştırması ve bacağa sağlıklı,dinç bir görünüm vermesidir.oysa bir erkeği topuklu ayakkabı giyip bu çalışmayı üstelik herkesin içinde ve beğeni kazanarak yapamaması yine bir tür kanıttır.
süslenmek;estetik zeka yansımasıdır.çoğu zaman hangi pantolona hangi kazağın uyacağı konusunda ne kadar zorlandığını ve bir bayanın yardımını aldığını unutan erkeğe bir hatırlatmadır.bir kadın boxer da dahil olmak üzere bir erkeğin giyebildiği herşeyi her yerde özgürce giyer ama bir erkek kadın gibi giyinemez.
kadın olmak başlı başına aslen bir avantajdır;
psikanalist s.freud insanı bilinçaltındaki iki temel iletanımlar;
-cinsellik
-şiddet
buna bakılırsa kadın genellikle cinsellik sembolü olarak kabul edilir, töreler kadını cinsellikten dolayı öldürür, tecavüze,tacize uğrarlar,yolda laf yer, hemen hemen tüm dünya reklam sektörünün geçim kaynağını oluştururlar (bkz: parfüm reklamları, araba fuarları, yiyecek içecek ve nicesi),kadının cinselliğine düşkün olan erkeği mini eteği ile yola getirebilecek güce ve cinselliğine aç erkeklerden nefretini dile getirebilecek cesarete sahiptir.(meydanlarda kadınlardan şikayetçi olan erkek protestocu gördünüz mü hiç?)kısacası tüm bunlar aslında erkeğin bastıramadığı cinsellik içgüdüsünden kaynaklanır.
şiddet; erkek kendini kanıtlamak için şiddete, kas gücüne, adelelerine ihtiyaç duyar çoğu zaman.akıllı bir kadın ise şiddete gerek duymaz, aynı etkiyi farklı yollarla elde eder.ama eğer ki konu şiddet konusunda da kapışmaksa, erkek çok gücünü rastgele savurarak kullanırken kafasını kullanan kadın erkeğe kıyasla az olan "kas" gücünü doğru şekil ve yönlerde uygulayarak erkeği yalvartabilir.ama buna zaten gerek duymaz.oysa şiddet yine bir erkeğin bastıramadığı içgüdüsünün dışa vurumudur.
kadının kontrol edebildiği erkeğin ise kontrol edememekten dolayı şuursuzca etrafa saçtığı etkilerdir.

bu konu daha nice saçma kıyaslamalarla devam ettirilebilir.ayrıca tüm bunların yanında erkek olmanın avantaj ve dezavantajları olduğunu kabul ediyor ancak burada konu edinmiyorum.
olayın özü şudur, bahsedilen konularda geçen dezavantajlar kadının dezavantajı değildir.kadının dezavantajı onun kadınlından prim yapılabilmesi ve bunu yapan topluluklara malzeme olmayı kabul etmesidir.

   karakalemvesilgi   10.06.2008 13:25
   #942628
 
reklamı kapat

yazdır