kan kanseri

1.

kötü bir hastalık olsa da düşündüğünüz kadar kötü olmayabilir..
anneannem'e kan kanseri teşhisi konulduğunda 70 yaşındaydı, bitkindi, ve umutsuzdu.. yorgun gözüküyordu.. doktorla birebir konuşmak istemiştim.. ''iyi bakılırsa 6 ay..'' deyince, ''hassiktir lan'' deyip çıkmıştım odasından..

şu an 75 yaşında, al al yanaklı, ton ton birşey.. her insan kadar sağlıklı çok şükür..

zor bir dönemdi, vücut artık kan üretmiyordu, yaşıyla da alakalı diğer sağlık sorunlarını tetikliyordu.. önce 3 ayda bir kan vermeye başladılar. daha sonra 2 ayda bir. daha sonra ayda bir.. ayda 2 ..

15 gunde bir goturup kan verıyoruz.. çok kez buradan da kan duyurusu yaptım hatta. sağolsun gelip kan veren arkadaşlar da oldu.. ama şu an iyi.. çok şükür..

herşeyin başı insan.. insanın morali.. sırf pekmez yiyerek ve moralini yüksek tutarak kanserden kurtulan insanlar var.. kanser hoş bir kelime değil, biliyorum. ama bunu sık telaffuz etmemin sebebi herşeyden önce bunu kabul etmek gerek. kabul etmek ve mücadele etmek..

evet, ben kanserim diyebilmeli insan, ama yeneceğim de demeli.. tedaviniz varsa , ilaçlarınız, kemoterapiniz bunları aksatmayın, ve her tedavi döneminde bunun üstesinden biraz daha geldiğinize inanın. çünkü böyle..

her zaman sizi seven, yanınızda olan insanlar olduğunu, ve olacağını unutmayın.. umut edin, herşeyin güzel olacağını düşünün, ki öyle de olur genelde..

   faten   18.12.2011 15:22
   #2463496
2.

70 yaşında bir insan bu hastalığa kapıldığında üzülünmez. neden? çünkü 70 yaşında, ahı gitmiş vahı kalmış. daha nereseine yaşayacak. açgözlü olmamalı insan. hastanenin kapısına kadar dahi zahmet etmem. fuzuli amelelik.

keh keh keh

   tiriviri   18.12.2011 15:38 ~ 15:38
   #2463499
 
reklamı kapat

yazdır