kanka denilen bayan arkadasi biriyle cikmaya baslayinca kiskanmak

1.

genelde üniversite dönemlerinde olan sıkı dostlukların bazen beraberinde getirdiği karışık duygular besler bünye. bu duyguların, karşınızdaki insana olan yoğun ilginizden mi yoksa çok fazla birlikte zaman geçirdiğinizden mi kaynaklandığını düşünürsünüz. aslında aradığınız cevap; "bu kişiye aşık mısınız yoksa sadece çok sevdiğiniz bir arkadaşınız mı?" sorularının cevabıdır.

siz bu soruların cevaplarını belki de uzun süre ararken, bir gün o arkadaşınız yanınıza gelir ve heyecanla, biriyle tanıştığını ve onunla çıkmaya başladığını söyler. bu andan itibaren hayatınızın hatasını yapmış olduğunuzu anlarsınız. her gün o kişi bir başkasıyla gözünüzün önünde sevgi dalgaları yayarken sizin kıskanan bakışlarınız herkesin dikkatini çekecek boyuta taşınır.

aradan bir süre geçer. siz yine duygularınızı anlatıp, kurtulmak yerine, kankanız(!) olan kişiye çıktığı kişi hakkında kötüleme çalışmalarına girişirsiniz. bu da yapabileceğiniz 2. büyük hatadır.

sonuç olarak; kişi, aşık olduğu kişinin değerini ellerinden kayıp gittiğinde anlayacaktır. eski dostluk ilişkisi de kalmayacaktır. zira aşık olunan arkadaş, kendi sevgilisinin yanında eskisi kadar samimi olamayacaktır sizinle.

   yalancinin yedek mumu   06.02.2008 10:35 ~ 10:37
   #853169
2.

<bkz: arkadaşa aşık olmak>

   prometheus   06.02.2008 10:37
   #853171
3.

hatun kişi için lezbiyenlik alametidir.
kızsal şirinlikle televizyon izlerlerken beraber uyuyakaldıkları gecelerin masumiyetini sorgulamayı gerektirir.

   infinitedreams   06.02.2008 10:57 ~ 10:58
   #853192
4.

onun var da benim neden yok türünde hastalıklı bir düşünce tarzı ile ortaya çıkan kıskanma türü.

ayrıca sevgilisi olan kankanız için ikinci plana itilmemeniz olanaksızdır.

   sensation   06.02.2008 11:01
   #853198
5.

ne lezbiyenliktir ne de ask. olmak zorunda degildir bunlarin hicbiri.

ablaniz evlenirken, hic mi kiskanclik duymadiniz enistenize?
ya da abinizin sevgilisiyle el ele tutusutugunu görünce "o benim abim hüleyn" baabindan gelin adayi kiza uyuzluk cikarmadiniz mi?

belki de abiniz, ablaniz ya da kardesiniz yok benim gibi...cok sevdiginiz arkadaslariniz var sadece.
her iki cinstende evvela birer tane.

kiz olani, cani aciyacak diye, koruyup kollayamadiniz diye kiskandiniz sevgilisiyle gördügünüzde. ayrica sizden daha cok onla vakit geciriyordu artik...
erkek olani kiskandiniz, cünkü "kankanlik kurallari madde yedi: eger bir kizla yiyisme potansiyeli varsa, kanka ekilebilir; mübahtir."

sizin sevdiginiz biriyse karsidaki tam duygunun adi kiskanclik degildir, hasetinden catlamak degildir...bu duruma alisana kadar diken üstünde oturmaktir. "arkadasligimiz bozulur mu ki?" "kiz bana uyuz olur mu ki?" gibi sorularin cevapsizligidir.

cidden kankanizsa bu kisiler, zaten arkadasliginizdan gerektiginden fazla ödün vermezler hayatlarina önemli kisiler girdiginde.
kafaniz rahat olsun...

ayrica kankadan sevgili yapma taraftari oldugumu da belirteyim. insanin kendini taniyan, bilen biriyle birlikte olmasi kadar rahat bir sey yok anasini satayim.

   cemkirik limon dilimi   06.02.2008 11:03
   #853201
6.

kanka ayağı göt ayağı derler anadolu'da buna.

   faysal   06.02.2008 11:09
   #853210
 
reklamı kapat

yazdır