kaptan kustu

1.

esref saati dizisinde hasan kacan'in canlandirdigi karakter.

kaptan küstü, abisi yadigar usta'ya kuserek evden ayrilir, gemilerde calismaya baslar. o ulke senin, bu kita benim gezer durur. ya da oyle oldugunu uyduruyor.

birgun eline bir harita gecer. bu haritaya gore istanbul'da buyuk bir hazine vardir. bunun uzerine birgun ansizin abisinin kapisini calar ve kesin donus yaptigini soyler.

haritadan hazinenin yeri tespit etmeye calisiyorken bir de ne gorsun; hazine kendi mahallelerindedir. ustelik ya abisinin evinde ya da sadiye'nin evindedir.

iyice agirlasan diziye nese katmasi icin dahil edilmistir. hasan kacan bu karakterle; ekmek teknesindeki gibi hikayeler anlatir kahvede ama kaptan kustu'nun hikayeleri uydurmadir.

bir ayrinti daha; kaptan kustu lukse cok meraklidir. bir kere cok guzel ve cok $ik giyinir, parasi olmamasina ragmen avakadosu, muzu, kivisi, hindistan cevizi eksik olmaz. tropikal meyvelerden vazgecemez. zaten bunlarin parasi da genelde abisinden cikar.

<bkz: muhtekulade>

alinti degildir.

   fevrihareketler   29.10.2008 11:49 ~ 11:49
   #1070980
2.

içki, deniz tutması veya diğer herhangi bir sebepten dolayı içi dışına çıkan kaptanlarını görüp telaşa kapılan gemi adamlarının haykırışı. denize adam düştü kadar sık rastlanmayan bir nidadır.

   daemonwrathchild   21.12.2009 01:48 ~ 01:49
   #1806423
 
reklamı kapat

yazdır