kararlilik

1.

kararlı olma durumu, istikrar.

   walking away   18.01.2008 00:08
   #821789
2.

inatçılığın akrabası değildir. kararlılık, aklınızdakini, yüreğinizdekini ne kadar istediğinize bağlı olarak değer ve anlam kazanır. yeni bir iş, yeni bir hayat, yeni bir başlangıç...bunların hepsi kişinin tüm gerçekliği ile yaşadığı hayatın kendi ellerinde şekillendirebilme gücünü gösterir. yaşama inat, tüm olumsuzluklara inat "benlik" gücünü. tüm duygularda ve duyularda kararlı olmak lazım aslında...bir dosta yardım ise yarı yolda bırakılmamalı...bir aşk ise oturduğun yerden gelmesi beklenmemeli... bir sınav ise tüm gün aylaklık edip gün geçirilmemeli... bir iş ise yeteneklerin ölçüsünde aramaktan, ulaşmaktan, konuşmaktan çekinmemeli... hele konu yaşam ise "içindeki insan gibi" yaşayabilme kararlılığı gösterilmeli...

“eğer üniversiteye gidecek notlara ya da paraya sahip değilsen, derslere gir. eğer kabul edilmediğin halde o işi istiyorsan, kapılarında yat. bütün derslere git, ayak işlerini yap, bir işe yara. insanlar seni tanısın. sonunda seni kabul edecekler, çünkü sen o grubun bir parçasısın. kararlılığın için sana saygı duymakla kalmayıp bunun için seni sevecekler. zaman alacak, belki bir yıl, ama içeride olacaksın, dışarıda değil.”*

   truly madly deeply   20.04.2010 10:30
   #2031125
3.

soygaz'ların bulunduğu yapı.

   paradise city   20.04.2010 10:33 ~ 10:33
   #2031127
4.

otuz yasima gelip de ogrendigim bir sey varsa o da dünyada gecer akcenin sadece ama sadece istikrar oldugudur.. dandik bi adam olabilirsiniz, aptal da olabilirsiniz ama istikrarliysaniz size ekmek var bu dünyada..

oyle bir iki yapip birakip, ara verip, sonra tekrar yaptiginiz seyi isterseniz dünyanin en sahane yapan adami olun kimse size prim vermiyor arkadas.. kiytirip yap, bastan savma yap ama paso yap, devamli yap o zaman sahlarin sahi sensin..

yani allah askina picasso ilk defa mi bulmustu sürrealist resmi? pollack ilk defa mi atmisti tuale boyalari.. yooo.. daha once birileri yapmisti bunlari ama kimse bu iki manyak gibi "inadim inat kicim iki kanat" dusturu ile, istikrari ile devam etmemisti hadiselerine.. bir basarisiz, iki basarisiz derken adamlar aldilar kendi usluplarini yarattilar bu kadar basit..

kerem asliyi bir iki gün istese sonra biraksa yar olur muydu asli kereme? her gün didindi, istikrarli bi sekilde daglari deldi kerem.. hos asli kerem'e vermedi bi kerem ama konu o degil.. o asli'nin kisisel cadalozlugu..

hülasa istikrar cok onemli.. türk öğün calis güven demek yerine türk istikrarli ol dese mustafa kemal, tarih son 100 senede bambaska yazilirdi diye düsünüyorum ben..

   esad demirci   20.04.2010 11:50
   #2031154
 
reklamı kapat

yazdır