kargadan baska kus ceyar dan baska pust tanimayacaksin

1.

kargadan baska kus tanimam deyimininin bir üst versiyonudur. simdi karga dan baska kus kısmını izah etmeye gerek yok. bilen bilir, bilmeyen üşenmez öğrenir.

bu ceyar denilen puşt adam bildiğiniz gibi ufak biraderi babi denilen şirinlik muskası erol evgin ayarındaki adamın hayatını kaydırmak için gayret gösteren sinsi herifin tekidir.

suelın'a cefa üzerine cefa cektirir, kadıncağızı aldatır, paraları pavyonlar da müjde ar'ın texas versiyonları ile yer, çocukları döver ve döver iken 'buba furma' nidalarını duymazdan gelirdi. bir gün oturup evinde vişkisini yudumlamaz gider ne bileyim teksas pavyonunda kötü kadınlarla fingirder, evinin nafakasını yer, çoluk çocuk aç kalırdı.

southfork çiftliği alacaklılarla doluşur, ammavelakin bu fötrlü puşt onlara hava verir, hatta ve hatta alavere dalavereye getirir borçlu olduğu kişiden alacaklı çıkardı.

kaç defa o pek muhterem kayınbiraderi klif barns'ı kefil gösterip donuna kadar soydu? bir de yüzüne bakıp zeytinyağı takliti yapıp 'beceriksizsin kliff barns' diye azarladı.

kaç defa kahya rey'i kazıklayıp üzerine 'evet yaptım ama bir sor neden yaptım' dedi?

sözün özü bu ceyar denilen nursuz hıyarın puştlukları saymakla bitmez.

sözün özü: kargadan baska kus ceyar dan baska pust tanimayacaksin, tanırsan sana yazık olur.

not: gerçi yaşadığımız çağda ceyar pamuk prenses gibi kalıyor ama olsun...

   hainevlatokkes   31.07.2007 05:01 ~ 05:58
   #581908
 
reklamı kapat

yazdır