kavga taktikleri

1.

ilk vuran kazanır. karşınızdaki kişi en fazla bikaç küfür eder siz de çenesine önce bi yumruk, karnına bi tekme, kafasını koltuk altınıza alıp seri yumruklar. ve nakavt.

   dincdemokrat   05.06.2010 11:10
   #2082769
2.

silah olarak motorsiklet eldiveni kullanmak.
muşta etkisi yarattığından yumruk neresine gelirse gelsin hasmınız yada hasımlarınız yattığı yerden kalkamıyor.

   scavenge fire is dangers   05.06.2010 12:02 ~ 12:06
   #2082783
3.

insanların kavga edeceği zaman,
rastgele kavga başkadır ama bilinçli kavga karşısındaki rakibini gördüğü zaman o adamın neresine vururum da nasıl yıkarım diye hesabını yapar. o da gözle bakar, yani vurucağı yere göz illaki dokunur.

onu gözlerinden herhangi bi yere bakarken vuracağın yeri şaşırırsın. zaten savunmanı ona göre yapıyorsun göz söyler zaten karşındakinin hareketinden, ya ayağına bakar, ya göze omuzuna darbeyi oraya yapacak. yanıltma şansı yok. bunun eğitimini alan kişi vurucağı yere bakarsa karşısındaki kişi savunması çok çabuk alır.

misal rakibin şişmandır tekme atsan adamın hayalarına vurup düşüremezsin, göbek apış arasını koruduğu için hayalarına kolay kolay gelmez, şişman adama mesela dikiş atarsın baktın olmadı, ayaklarına vurursun veya iki ayağına makas atarsın açarsın, ondan sonra alttan yukarı bi koyarsın tabi rakip sıkışır bu esnada çenesine vur veya dirsek vur, o zamanki şartlar adamın duruşu v.s önemli adama vurursun adam sırtını döner sırtına vurup ne yapıcan..
gelelim sopalı biriyle mücadeleye veya sopayla kavga etmeye, eğer rakibi sadece etkisiz hale getirmek istiyorsan iki tane sopa çak pazulara iki kolu da kalkmaz hale gelir adamın, çünkü alınan darbe kası ezer ve rakip bileğini sıkma gücünü kaybeder.

bıçakla mücadeleye gelince bıçağın önünde durulmaz, vücuda 90 derecelik açı yapıp yana kayarken rakip bileğinden sıkıca yakalamalı.

gelgelelim kafa atma olayına kafa atmayı planlayan adam iki ayağı sabit kafa atamaz kafa atması için önce bi ayağını ileri çekmesi lazım ki kafa atabilsin bunu daa dikkate almalı iki ayak yan yana duruyorsa kafa darbesine önlem almak saçma olacaktır.

   cognitive   27.07.2013 22:58 ~ 02.08.2013 02:25
   #2602837
 
reklamı kapat

yazdır