kedi yavrusunu doverek olduren orospu cocuklari

1.

diğer sözlüklerde rastladım böyle bir habere. mardinde 3 tane orospu çocuğu velet, bir kedi yavrusunu sopayla döverek öldürmüş. kedi can çekişiyormuş falan. ben de küfür etmek, annelerine, babalarına ve onların doğmasına vesile olan herkese, onları böyle sikten büyüten tüm fertlere sövmek için açtım bu başlığı.

net konuşuyorum: orospu çocuğusunuz. çocuklarını sevgiyle büyütmeyen, insanlık nedir, canlıların tümünün eşit yaşama hakkına sahip olduğunu öğretmeyen, 50 tane piçi sokağa atıp bırakan orospulara sesleniyorum, alayınızın amına beton dökecem bekleyin bikaç sene daha.

   what dreams never come   08.07.2009 00:41
   #1481044
2.

haberlerde hergün insanların birbirlerini nasıl öldürdügünü izliyoruz.
insan evladını kafasını keserek öldürenleri görüyoruz
biz böyle bir toplumda yasıyoruz sevgi ve ilgisizligin en derin yaraları bunlar
en çok da cehaletin.
kemikleşmiş bir bilinçsizlik var ortada ve bunun farkında olmayan bir insan sürüsü.

   thelili   08.07.2009 00:43 ~ 00:48
   #1481045
3.

insan olmadıkları gibi hayvan bile olamayacak zihniyette yetiştirilmektedirler.

   khyresee   08.07.2009 00:44
   #1481047
4.

satanistler kedi kesiyormuş diye ahkam kesiyor onları bulduğumuz yerde linç ediyoruz. eee her gün evet abartısız hergün birileri bi'yerlerde masum sokak köpeklerini, kedilerini zehirleyip/kurşunlayıp öldürüyor ve çıkıp "sokakları temizledik işte belediyenin büyük hizmetlerinden birisi daha" diye övünüyor. peki şimdi sizin satanistlerden farkınız ne?

olayın bir başka boyutuda üçüncü tür canlılar olan bitkiler/ağaçlar tabiki. her sene rant uğruna birileri ormanları yok ediyor. bu ormanların yok edilişi sırasında hem bitkiler hemde hayvanlar ölüyor. yeniden soruyorum size sizin satanistlerden farkınız ne? hatta daha açık soruyorum sizin bir orospu çocuğu olmadığınızı kanıtlamak için verecek bir cevabınız var mı?

ananızın amına o yok ettiğiniz çam ağaçlarını dikmek istiyorum belki akıllanıp toplarsınsınız o zaman dökülen kozalakları...

   20karakteryetmiyor   08.07.2009 00:57
   #1481055
5.

orospu çocuğu bunlar evet. rahatlıkla söylüyorum, içimden geldiği gibi. fakat kafa kesen, adam öldüren, ev basanlara diyemiyoruz orospu çocuğu diye, isimleri belli çünkü, herkes biliyor isimlerini, kim oldukları belli. hukuku var bunun, sorun oluyor ona.

   salt okunur   08.07.2009 01:01
   #1481061
6.

katli vaciptir.

   allah in yarattigi coolum   08.07.2009 01:02
   #1481062
7.

küçük çocukmuş, şöyleymiş böyleymiş. bir de yediği boku "yok doberman saldırtıp şöyle böyle bir test de yapabilirdik." diye anlatan yavşaklar var ki, hiç sormayın. elime verseler, lime lime doğrarım hepsini, etlerini çekerim ve hala aramızda büyük bir fark olur. onlar günahsız ve her şeyden habersiz yavruları öldürürken, ben dünyada olmaması gereken yavşakları temizlemiş olurum.

biz de küçük çocuktuk ama hiçbir kediye, kuşa, balığa elimizi sürmezdik. ancak sevmek için peşlerinden koşardık. biz de çocuktuk ama hiçbir zaman kedilerin üstüne doberman salmadık, orospu cocugu geni yok içimizde.

bu tamamen ailelerle alakalı. ailenizin size verdiği eğitim, sevgi ile alakalı. eğitim aile başlar derler ya, çok doğru. 20 senede 50 tane piç doğurup, bırakın sevgi, eğitim vermeyi yemeğini bile doğru düzgün vermeyen yavşaklar olduğu sürece bu memlekette psikopat sayısı azalmaz. sağlıklı büyütemeyeceğin piçi niçin doğuruyorsun? senin hayvanlardan farkın nedir? (ki bir kedi bile yavrusuna onlarca şey öğretirken)

   what dreams never come   08.07.2009 16:29
   #1481666
8.

ne kadar enteresan şeyler bunlar, kedi öldürmek ve polise taş atmak. hım. çocuklar aynı çocuklardı, polise taş atınca provoke edilmiş, kedi yavrusu öldürünce orospu çocuğu. harbiden hım.
önümüzde iki seçenek var:
1-hata yapan her çocuğa küfür etmek.
2-nabza göre şerbet vermek.

3 yok, olamaz.

   meme tembelyazar   08.07.2009 16:34
   #1481679
9.

o kedi yavdrulari annelerini .... parasını vermemiş oal bilir mi?
yani o. çocukları pe.g dir aynı zamanda

   mozalan   08.07.2009 16:45
   #1481698
10.

bence bunlar maşa abi.

   luigi arnalds   08.07.2009 20:19
   #1481906
11.

<bkz: ergenekondur o>

   benpelin   08.07.2009 22:08
   #1482016
12.

aslında orospu çocuğu olmayı bile haketmiyorlar.
birkaç yaş büyüyünce "ne bakıyon lan" der adam öldürürler. evet, aynı adamların sorunlu çocuklukları bunlar.

   melian   08.07.2009 22:11
   #1482020
13.

orospu çocuğu diyorum evet! yapıyorum bunu evet! sırf sözlüğe bunu demek için geldim evet! neyse şimdi geleneksel geyikli üç part entry yazıcam,

1. part; tamam arkadaşım kediye de yazık, hayvanlarda bir can ama dışarda o kadar çok vahşet hırsızlık, tecavüz, adam kaçırma, pandik var onlara bir kez orospu çocuğu dedin mi içinden yürekten gelerek, gırtlaktan!

2. part; abicim bırakın bu işleri, alt tarafı bir kedidir binlercesi var sokakta, tamam sevimli gel pisi pisi deyince kuyruğunu kaldırarak sana doğru gelir iyidir ama, biraz saygı!

3. part; orospu çocukları lanet olasıcalar nasıl kıydınız, yazık o kediye, umarım cehennmede yanarsınız, fak yu!

şahsen doğanın dengesi budur. hepimiz hayvanız, bazılarımız vahşi, balık tutuyoruz, ceylan vuruyoruz, köpek bizi ısırıyor, bir köpeği vuruyoruz, oluyor bunlar.

   okkes   08.07.2009 22:57
   #1482057
14.

sürü liderliği için biribirini döverek öldüren hayvanlar da orospu çocuğudur bu durumda.

   unreal   08.07.2009 23:04
   #1482064
15.

bu tür suçlarda özel bir sapıklık olduğunu düşünüyorum.

tüm hayavnların (evet, istisnasız tüm hayvanların) doğalarından gelen bir masumiyetleri vardır. kötü niyet, çıkarcılık, ihtiras gibi duygularla değil, savunma içgüdüsüyle ve hayatta kalma amacıyla şiddet uygular hayvanlar (eğer uygularlarsa) yani bizlerdeki gibi bir "yoldan çıkmnışlık" hali yoktur onlarda; bir hayvana zarar vermek de ancak ve ancak başka hayatlar için çok yüksek riskin olduğu durumlarda (o da, acı çektirmeden) makul görülebilir.

yalnız dikkat ediniz, bir de insanoğlunun kendi değer yargıları vardır; aslında çok mantıklı şeyler değildir bunlar ama, estetik anlayışımızın buluştuğu ortak paydalardır... mesela, bir iguanayı itici ve çirkin bulup, o sebeple ona kötücül sıfatlar yükleyerek eziyet eden bir çocuk için "ne yaptığını bilememiş" diyebilirsiniz... iguananınki de aynı değerde bir candır ama, kedi kadar bilinçaltımıza işlemiş bir sevimliliği, masumiyet hali (en azından o yaşta bir çocuğa) görünmeyebilir...

ama şimdi bir çocuk gidip de bir kedi yavrusunu öldürmeye kalkıyorsa... burada, orospu çocukluğundan çok daha vahim bir genetik hata (tabii ki çocuğun tarafında) vardır diye inanıyorum...

nedir yani, iki sene önce senin anneni ormanda bir jaguar parçaladı da o yüzden mi kedilere karşı kinle doldun?

ha bir de şunu sormak istiyorum, kim bilir bundan 20 yıl önce böyle "affedilebilir" şeyler yapmış başka bir çocuğu, sonradan bir insana yaptıkları sayesinde (geç de olsa) mimlemiş olabilir miyiz?

<bkz: cem garipoğlu>

iş işten geçmeden, bazı insanlardaki potansiyeli tespit edip önlem almak gerek.

   ozel kurmay baskani   08.07.2009 23:07
   #1482070
16.

sürü liderliği için birbirini öldüren hayvanlarla arasında dünyalar kadar fark olan yavşaklardır. bir sebep vardır, birbirini öldüren hayvanlar için. ya hayatta kalmak için, ya lider olmak için ya da soyunu devam ettirmek için.

ancak bu çocuklarsa, zevk için yapıyorlar bunu. sevgi görmemiş, asla göremeyecek olan psikopatlar olarak yetişiyorlar. işte aralarındaki fark budur evladım.

   what dreams never come   08.07.2009 23:08
   #1482071
17.

ben, et yiyen bir insanım. eğer param varsa gidip restorandan kuzu etinin hasını yiyorum(kuzu, yavru koyuna deniyormuş). vejetaryen bir arkadaşım bana, vitamin desteğiyle, efenim soya fasulyesi filan gibi protein ihtiva eden yiyeceklerle et yiyerek aldığım besini karşılayabileceğimi söyledi. açıkçası pek s.klemedim. et yemeyi seviyorum (kuzu, koyunun miniminnacık yavrusu dedim di mi?).

onun dışında öldürmekle ilgili ahlaki bütün fikrim, dönüp dolaşıp sıranın bana gemesiyle alakalı. anlatayım: öldürme işini (neyi, nasıl olduğunu gözetmeksizin) yanlış bulmamın sebebi, eğer yanlış bulmazsam ve yanlış bulmayanların sayısını artırırsam, dönüp dolaşıp sıranın bana gelme itimalinin artması sebebiyle kurguladım. yani kendinden menkul bir "öldürmek kötüdür" fikrine sahip değilim. muhakkak ki şu anda temel sebepten uzaklaştım.öldürmek kötüdür fikrim bazen kendime bile evrensel bir doğruymuş gibi geliyor ama, içime dönüp baktığımda samimiyetle asıl sebebi itiraf edebiliyorum ben.

ayrıca çoğu durumda hayvan sevgisini samimiyetsiz, gerizekalıca buluyorum. nitekim kuzu, koyun, inek demeden yiyen bir insanım. mezbahada boğazlanıyor bunlar. eğer yemesem, en azından bu işe ortak olmam ama, asıl yapmam gereken başkalarının da yemelerini, hatta bu hayvanların kesilmelerini engellemek diye düşünüyorum. tabi delice hayvan seviyorsam. zaten mezbaha kadar fecii bir işkencehaneye rastlamadım ben hayatımda. yürümelerine bile izin verilmeden (ki o zaman etleri sert oluyor) buzağıların kesildiğini biliyorum.

doğaya baktığımda, bırak yemek için filan, zevk için hayvanların birbirini öldürdüğüne şahit oluyorum. ev kedileri yemeyeceği halde fare öldürür mesela. getirir önünüze, ne şirin hayvan filan dersiniz bu işine. veya köpek kedi öldürür. veya başka vahşi hayvanlar, başka diğerlerini sırf avlanma yetenekleri körelmesin diye, yahut içten gelen bir dürtüyle yemeyeceği halde öldürür.

ayrıca ben kendim böcek filan da öldürüyorum. hiç bir hayvanseverin böcek öldürülmesine karşı çıktığına rastlamadım. normal şartlarda bana hiç bir zararı olmayacak sineği, böceği, kah ilaçla(zehirleyerek), kah ezerek öldürüyorum. evde böceğe tahammül edemiyorum. yaptığım işi de çok nadir anlar dışında etik olarak sorgulamıyorum. sanırım önemli olan böceğin hayat taşıyor olması değil, empati kurmanın kedicikten daha zor olması. benim kaide iş görüyor sanırım.

tanım: öldürmek ne demektir, neden kötüdür gibi ahlaki bir kaideyi benimseyememiş, öğrenmiş olsa dahi eğer kendini gören yoksa gereksiz bulmuş bir grup çocuğun yaptığı iş. olur yani. kendinden menkul bir kötülüğü yok öldürmenin. çocuğa anlatmayı bırak, g.t korkum olmasa bana bile anlatamazsın. kedi de fare yavrusunu öldürür. fare de böcek yavrusunu öldürür. insan olarak doğunca aydınlanma hümanizması otomatik yazılım olarak yüklenmiyor. kaldı ki hayvan yiyen insanların kediciğe acıması bana garip geliyor.

bu üstte yazılanları s.ktiret. zırvalık, geçer tam tersini de savunur bir dangalak. bana (ve aynı minvalde düşünenlere) orospu evladı, gerzeğin torunu dedikçe haklı olduğunu düşünür. oraları mühim değil. yani öldürmek iyidir, kötüdür filan mevzuu değil tartışmanın odağı aslında.

   blockperception   08.07.2009 23:10
   #1482073
18.

bu tarz insanlara hayvan desem hayvanlara hakaret olur ki zaten onlar zulme uğramış olanlardır. zaten en vahşi hayvan bile başka hayvanı zevk için öldürmez. küçücük çocukların bu kadar vahşi olabilmesi ailelerinden ve çevrelerinden etkilenmelerinden ileri geliyor bence.

   raindrop   08.07.2009 23:12 ~ 09.07.2009 01:13
   #1482080
 
reklamı kapat

yazdır