kendi kendine gulmek

1.

çok sık aralıklarla meydana getirdiğim durum mu deyim artık ne deyim,salaklık heralde.işte öyle bişey.*çoğu zaman yanlış anlaşılır bu durum aslında.itin biri odaya sessizce girer ve 'noluyo lan eşşek ne gülüyon kendi kendine' der.aslında elimde telefon vardır mesajlaşıyorumdur birisiylen.bide bunu gerçek boyutu da var ama.
otobüse binmişim okuldan dönüyorum,ayaktayım bilhassa üstelik,bi ara dönüyorum sağıma soluma ulan herkes bana bakıyo.içimden 'ne amınakoyim noluyo lan kesik misiniz hepiniz birden' diyorum ki suratımda bir kıvılcım kımış kımış bişe hissediyorum.'ulan gülüyorum ben''hasiktir'.e durum anlaşılıyo tabi.o dalıp gitme anında ne düşünüldüğüde hatırlanmaz böyle bir vukudan sonra.doğaldır tabi olur.herneysem bu bir alışkanlık ta olabiliyomuş meğer.otobüsten inersiniz,yürümeye başlarsınız,elinizdede bir sigara muhtemelen.sigarayı dikkat dağıtıcı olaraktan şey edin.ulan kafayı bir kaldırmaya görim,hanzonun teki bana gözlerini dikmiş alttan alttan sırıtıyo pezevenk.'noluyo amınakoyim diyorum'sonra 'hasiktir amınakoyim'' diyorum arkasından.yine suratımda o kımışlar germiş kendini yukarıya doğru çekiyo ağız kısmını.sonracıma işte yürümeye devam ediyorum,ulan gene farkediyorum ki gülmüşüm az önce.suratımdaki ifade onu belirtiyo,neye mi gülmüşüm,daha önceki kendi kendime gülmelerim aklıma gelmiş ona gülmüşüm bu seferde.şöyle oturaklı bir hasiktirrrr...

   pandick   22.06.2007 23:34
   #493192
2.

<bkz: aklima bir sey geldi ona guluyorum>

   abadi   22.06.2007 23:41
   #493213
3.

aklına gelen herhangi bir şeye olur olmadık yerde kendini gülerken bulma hali.

   manyek   23.06.2007 00:10
   #493295
4.

sözlükte bazı yazarları ve kendimi okuduğumda yaptığım şey. bazen o kadar şahane kahkahalar atıyorum ki, gülmeyi unuttuğumu veya unutturduklarını keşfediyorum. o içten kahkahalarımı çevremden birisi duysa yeminle yadırgar. "bu adam böyle gülmezdi, nesi var acaba" derler.

   yenitara   29.11.2011 00:28
   #2458214
 
reklamı kapat

yazdır