kendine yalan soylemek

1.

bir çıkmaz yoldur, sürekliliği halinde şizofreniye davetiye çıkarması kaçınılmazdır.

   neseytannemelek   21.05.2007 20:39
   #413183
2.

aynanın karşısına geçirir..
-tamam ulan yakışıklı sayılmam ama karizmam yeter..sanki al pacino da yakışıklı..bnde italyan tipi olduğunu herkes söylüyor..evet evet..ulan kız olsam kendime veririm hee...ahahaha

   uriel   21.05.2007 20:50
   #413199
3.

yalan söylemenin altında yatan samimiyetsizliğe, aynı cümle içinde hem özne hem de nesne olarak bulunmanın saçmalığını ekleyin, bir de imkansızı -kendine yalan söylemek- denemenin ardındaki azmi de katın bunlara, hatta durumun farkındaysanız, ki çoğunlukla farkındasınızdır, bunun sebebi olan beceriksizliğinizi de katın, işte elinizdeki bu saçma sapan şahaserdir kendine yalan söylemek sevgili okur.

benim başıma geldi, aslında hepimizin başına geldi; hatta bazılarımızın hayatı bundan ibaretti sevgili okur. fakat bir anda, es geçmeyesim üstüne gidesim tuttu; işim gücüm, eşim dostum yok bu aralar da ondan herhalde, takılıverdi kafama bu hazin olay. durumumu uzun uzadıya betimlemek isterdim, hoştur betimlemek, iyidir ama seni kıymetli zamanından etmek istemem saygı değer okur. dumur oldum diyeyim, bir süre kala kaldım oturduğum yerde , büyük bir sızı hissettim nereden geldiğini bilemediğim diyeyim, olsun. sen de bilirsin sevgili okur bir sızı varsa bünyede kaynağı bulunmalıdır muhakkak, ki kurcalayabilelim, çünkü hoştur sızı, doruklarında. hani kabuk bağlamış yaralarımızla uğraşırdık ya bi aralar. nefsinin kölesi bir sapkın olarak ben de bunu yaptım işte.

gördüm ki kaynak dış mihraklarmış yine sevgili okur. esefle şehaded ettim ki tüm kalelerim zaptedilmiş, her köşem bilfiil işgal edilmiş vs. doğrudan benden kaynaklı değilmiş, zaten kendimi sikliyor olsam yalan söyler miyim hiç kendime sevgili okur? sen söyle.

dış mihraklarımı siklemekteyim anca, hepimiz eninde sonunda ya da arada, genellikle de en başından beri sadece onları siklemekteyiz, çaktırmasak bile kendimize saygı değer okur. çünkü hep onlara göre şekillendirmek zorunda kalırız kendimizi, kendimize göre değil; çünkü şeklimiz bize hiçbir şey ifade etmez, sadece onlara... ahh nasıl da nefret etmekteyim dışımdakilerden sevgili okur, aslında severim herbirini ayrı ayrı ama voltranı oluşturduklarında nefret ediyorum hepsinden, dolayısıyla sen; sadece kendin, sakın alınma.

kendine yalan söylemek; o azim, o samimiyetsizlik, o kendine nesne konumu yok eder bizi hızla. gerçek itilir bir köşeye, yalanlardan ibaret bir sahte ben alır yerini.

gerçek çekilir bir kenara, bırakır yaşamayı, yalan ise ölmeyi bekler anca. nefret etmekteyim sevgili okur bunun müsebibinden, hani hepimizin dahil olduğu.

   homesick alien   07.02.2010 00:27 ~ 18:22
   #1920056
4.

tası tarağı toplayıp gitmenin kıdemlisi olmuşsundur. ayakların yorgun düşmüştür aşka diye çamura batmaktan. vatandaş gitmiştir çoktan, olmayan aşkı sevdası yitmiştir.
unuttum zaten sevmemiştim dersin. kendini kandırmalar üzerine bir dizi söz vesaire...

   karadutum   15.03.2011 10:49
   #2318925
 
reklamı kapat

yazdır