kendini sevmek

1.

dünyanın en doğal duygusudur. insan kendini sever; sevmeyen insan yoktur. vardır tabiki fiziki anlamda ama ruhen düşüncelerde yoktur siliktir. kendini sevmeyen insanı sevmez zırvalıklarına girmeyeceğim şimdi gerek yok hiç.

bi çok şey yaşanır hayatta iyi kötü her şey gelir insanın başına. olmadık işler gelir hem de. işleri hiç yolunda gitmez, hep batar battıkça daha da batar. ama durup düşündüğünde kendisindeki eksiklikleri görmeli ve düzelterek tekrardan yola koyulmalıdır. bu benim kaderim, ben zaten bahtsızım, şansızım deyip tekrar o hengamenenin içine sürüklememelidir kendini. tamam ben yanlış yaptım doğrusunu yapana kadar uğraşmalıyım demelidir. kendini aşağılamamalıdır salağım aptalım diye. kendinden nefret etmemelidir. bu hayatın bi kereye mahsus ona verildiğini düşünüp kendini sevmelidir dozajında tabi. sevmelidir ve hep önüne bakmadır.

evet şimdi hepbirlikte el ele tutusup gökyüzüne bakalım da tam olsun. bu ve bunun gibi tanımlar yazılar her yerde okursunuz insan şöyle yapmalı böyle yapmalı diye. bütün bunların aslında o hitap edilen insana değil direk yazan kişiye hitap ettiğini düşünürüm ben. böyle yapın derken böyle yapmalıyımla uğraşıyodur o insan. karşıdaki okuyansa belki anlıyodur sadece kendinde olanı görüyodur o kadar.

   oryantalistoryantal   15.10.2009 15:24 ~ 15:24
   #1672540
 
reklamı kapat

yazdır