kilicdaroglu akit in yeni sahibi oldu

1.

akit gazetesinin isim hakkı kimin elinde biliyor musunuz? bu ünlü chp`li ve sol görüşlü isim kemal kılıçdaroğlu. evet yanlış okumadınız.peki nasıl oldu bu? akit gazetesi arka arkaya kılıçdaroğlu haberleri yazdı. bu haberlerde kendisine hakaret edildiğini ve yalan haber yazıldığını ileri süren kılıçdaroğlu da arka arkaya dava açtı. davaları kazandı.


bir adı vardı onu aldı


tazminat davalarının sonucunda ortaya yüklü bir ödeme çıktı. akit gazetesinin bu tazminatları ödemesi gerekiyordu. ödemedi. kılıçdaroğlu haciz çıkarttı. ancak akit gazetesi`nin mal varlığı görülmüyordu. kağıt üzerindeki bu şirketin mal varlığı bulunmadığı için kılıçdaroğlu da gazetenin isim hakkına haciz koydurdu. ve böylece isim hakkı kılıçdaroğlu`nun oldu.


bu tür tazminat davalarından kaçmak ve mal varlığını gizlemek için akit gazetesi`nin mal varlığı olmayan bir şirket üzerinden yayın hayatını sürdürdüğü ve bu nedenle haciz işlemi yapılabilecek bir tek isim hakkı bulunduğu belirtildi.


sırada vakit var


kılıçdaroğlu`nun akit gazetesi`nden sonra şimdi de vakit gazetesi`ne arka arkaya dava açtığı öğrenildi. vakit gazetesi`nin de isim hakkının aynı yöntemle kılıçdaroğlu`na geçmesi an meselesi olduğu da öğrenildi

*

   king of the tawn   30.03.2009 11:00
   #1284681
2.

<bkz: akit gazetesinin yeni adinin kemalist gazete olma sorunsali> *

   king of the tawn   30.03.2009 11:01
   #1284682
 
reklamı kapat

yazdır