kirmizi baslikli kizin ninesi

1.

masalların iyi gösterdiği şanslı moruk. aslında hiçbir numarası yokken gelir masalın ana kahramanı olur. hasta masta da değildir. henüz eli ayağı tutan, daha dün börekler açan klasik bir teyzeyken duygu sömürüsünü iyi bildiğinden pasta, kek, çörek ne bulduysa yaptırmış, kolesterol, trigliserit dinlemeden hepsini yutmak istemiştir. bunun için de gariban torununu işlerine alet etmiş ve hiç gözünü kırpmadan ormanda salınarak yürümesini istemiştir.

ayrıca masalda anlatıldığı gibi kurdun yediği falan da yok bu hatunu. manyak mı bu kurt, o takma dişler varken, o riski alarak yesin asırlık çınarı. evet hakim bey böyleyken böyle. söz iddia makamının.

   ceres   03.08.2009 22:40
   #1522964
2.

asıl sorun onun neden ormanın derinliklerinde izbe bir kulübede yapayalnız yaşadığıdır bence.
yazık değil mi lan hasta ve yaşlı bir kadını tek başına kapısını götü boklu bir kurdun bile açabildiği siktiriboktan bi kulübede yaşatmaya utanmıyor musunuz?
kırmızı başlıklı kızın annesine sesleniyorum burdan: '' anana parmak kadar kızla börek çörek yollayana kadar al getir evinde bak. yarın birgün sen de yaşlanırsın. sonra o aklı bi karış havada kızın da aynısını sana yapar bak demedi deme'' *

   sleepy   03.08.2009 22:45
   #1522972
 
reklamı kapat

yazdır