kiz cocuklarinin kulagini deldirme esnasinda yasanan sorunlar

1.

kiz cocuguna isteyip istemedigi sorulmadan yapilan kulak delme eyleminin 10 ytl'ye eczanede steril kosullarda degil de turlu hokkabazliklarla delinmesinden cikan sorunsaldir.

sanirim yasanmis en canicesi igne degil, bizzat kendimin yasadigi dis oyma aletiyle disci koltugunda kulak deldirmektir. *

   witchorexia nervosa   21.06.2007 15:21
   #488171
2.

1 yaşındaki bebenin tecrübesizliğinden yararlanıp ilk kulağı deldikten sonra, ikinci kulağı delmenin neredeyse imkansızdır. neyse öbürünü de delmeyelim bari dedirten anneler de bi kaşık suda boğulasıdır. bırak büyüyünce kendi kulağını kendi deidirtsin dedirten olaydır.

   phoneix   21.06.2007 15:30
   #488210
3.

kulaklar genelde hijyen olmayan kosullarda delinmekle kalmaz, bir de küpe alacak para olmadigindan ip geçirilip dügüm atilir(di), hala kirsal kesimde böyle yapiliyor mu bilmiyorum.
kendi deneyimimi anlatayim.
kizlarin kulagi niye delinir sorusunu anneanneme bilirkisi sayip yönelttigimde kizlarin sünnetidir demistir. hadi canim, daha mantikli bir neden söyle dedigimde de iyice cosup, abdest alirken kulaginin içi de iyice temizlensin diye, demisti. cocuk aklimla, iyi de orada bir delik olmasa içi kirlenmezki dedigimde, senin yüzünden bi abdestimi alamiyorum, çik disari çok bilmis velet diyerek beni banyodan kovmustu rahmetli.
yillar sonra halka küpeye heveslenip kendi istegimle verem savas derneginde * kulagimi deldirdim ama daha gecesine kalkip küpeleri kulagimdan attim. gece bir yandan kulaklarim alev alev yanarken bir yandan da, ben ne haltettim, orasini burasini deldirip halka takan bir afrika yerlisinden ne farkim kaldi, ne kadar ilkelim, diye düsünüyordum. sabah kahvaltida annem, aa küpelerin nerede diye sordugunda, tam küpelerle afrika yerlilerini iliskilendirmek üzereydim ki, küpeleri aldigi gibi cebren yine kulagima geçirdi. pratik bir kadindir ne de olsa, ben onlara o kadar para verdim, takacaksin dedi. hala kulagim delik ama bugün piercing modasi askina delik desik olan gençleri görünce, afrika yerlilerin bu konudaki yorumunu çok merak ediyorum.

   sunal   21.06.2007 15:44
   #488256
 
reklamı kapat

yazdır