kokulu not defteri

1.

kokulu silgi, kokulu kalem vb. gibi kırtasiye malzemeleri gibi kokulu olan ufak not defteri. genellikle verilen ödevler yazılırdır. kareli kısmına matematik ödevleri filan, diğer çizgili kısmına ise sosyal bilgiler filan işte. hee bir de ibne ya da kahpe sınıf başkanı bu not defterine sahipti. onlar konuşanları yazarlardı, ögretmen geldiginde o sayfayı güzelce koparıp kokulu kokulu masaya bırakırlardı. sonrası malum korkudan bol bol yapılan osuruk kokusu o not defterinin kokunusunu bastırırdı.

   zibidigibi   31.03.2007 20:27
   #296415
2.

kokulu not defteri dedigimiz hede ben kucucuk minicik bir cocukkene* butun cocuklarin sahip olmak icin resmen birbirlerini patakladigi kiytirik ve aslinda hic de guzel kokmayan not defterleriydi. ozellikle de resimli olanlari cok revactaydi. cocuklar deli gibi koleksiyon olayina girmislerdi ve bazilari resimler vardi ki onlari bulmak nerdeyse imkansizdi.

simdi arada sirada aklima gelir hala o mini mini kagit parcaciklarini ne hevesle biriktirirdik diye. bende birkac tane nadir bulunanlardan vardi ve okulda son derece karizmatik olmama neden olmustu. sonunda bir gun butun koleksiyonum pencereden asagi uctu* ve sanirsam o gunu bizim mahallenin cocuklari bayram olarak ilan etmisti.

   merope   31.03.2007 21:51
   #296657
 
reklamı kapat

yazdır