kol saati kazandiniz vaatleri iceren sms ler

1.

sanayi ve ticaret bakanlığı, cep telefonlarına sms yoluyla “indirim ve hediye” vaatleri ile vatandaşları dolandırmaya çalışan şirketleri yakın takibe alması olayıdır.

nihat ergün, “bana da bu tür mesajlar geliyor. ben de rahatsız oluyorum ve gerekli takibin yapılması için ilgili arkadaşlara iletiyorum. yeni bilişim teknolojilerinin gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla sahtekârlık, dolandırıcılık yeni bir boyut kazandı. vatandaşlarımızın bilişim teknolojilerini kullanırken son derece dikkatli olması ve bu tür mesajlara itibar etmemesi gerekir. bu tür mesajlarla karşılaşan vatandaşlarımızın ilgili yerlere, bakanlığımıza ve tüketicinin ve rekabetin korunması genel müdürlüğümüze iletmesi halinde gereken yapılacaktır. zaten şu anda da gerekli işlemler yapılmaktadır” dedi.

sayın bakan, bu mesaj yıllardır vatandaşa geliyor zaten. size yeni gelmiş olmalı ki böyle bir çalışma içerisine girmişsiniz. lgili bakanlık milletvekili, bakan ve başbakan'a böyle sms'ler gelince mi ancak görevlerini hatırlayıp işlem yapmaya kalkıyor. geri kalan 75 milyon vatandaş bu ülkenin insanı değil zaten.

   makyajsiz palyaco   20.12.2010 10:39
   #2258812
 
reklamı kapat

yazdır