komsu komsu

1.

o herlesin birbirini tanidigi sirin mahallelerde , dedikodunun en tatli seklidir pencereden sarkip karsi komsuya huhu komsuuu diye seslenmek. ne hikayeler , ne malzemeler vardir o diyaloglarda.

   drvirgaba   30.09.2006 15:58
   #62363
2.

* hu oğlun geldi mi?
- geldi, geldi
- ne getirdi?
- incik boncuk
- kime kime?
- sana bana
- başka kime?
- kara kediye
- kara kedi nerde?
- ağaca çıktı
- ağaç nerde?
- balta kesti
- balta nerde?
- suya düştü
- su nerde?
- inek içti
- inek nerde
- dağa kaçtı
- dağ nerde
- yandı, bitti, kül oldu!

   pire sutu   30.09.2006 16:01
   #62374
3.

yemekteyiz adlı yarışma programına atv'nin karşı atağı. yeni bir yarışma programı. atv'nin unutulan komşuluk ilişkilerini tekrar hatırlatacak ve kazanana iki yıl kira ödemeden yaşama imkanı sağlayacak yarışma programı 'komşu komşu' bugün başladı. hafta içi her gün ekrana gelecek yarışmada; 5 aile yarışacak. unutulan komşuluk ilişkilerini, yarışma tadında ekrana getirecek olan 'komşu komşu'nun ilk yarışmacıları; ırız ailesi evlerine taşındı bile... ziya ve nihal ırız çifti 12 yıllık evli ve iki çocuk sahibi... daha önce güvenlik görevlisi olarak çalışan ancak bir yıldır işsiz olan baba ziya, iki yıl boyunca kira vermeden yaşamaya ihtiyacı olduğu için bu yarışmaya katıldığını söylüyor. ırız çifti, internetten yaptıkları başvuruların ardından yapımcılar ve apartmandaki komşular tarafından birçok mülakattan geçti.

   gencodevrim   22.12.2008 21:34
   #1132359
4.

<bkz: dedikodu üzerine kurulan yarışma programları>

   analog   22.12.2008 21:36
   #1132361
5.

yıllar önce star tv'de yayınlanan aile dizisi.


----- spoiler -----

anne, baba, babanne ve ilkokul öğrencisi oğuldan oluşan “gamsızlar” ailesi; üstüste gelen hacizler nedeniyle evlerini terketmek zorunda kalırlar. ev sahibinin sıkıştırması ve yasal zorunluluklar nedeniyle evlerinden hemen çıkmak zorundadırlar. ama parasızdırlar ve kalacakları bir yeri hemen bulmaları olanaksızdır. duruma çaresiz bir çözüm bulunur. 3 gün içinde tutacakları yeni eve çıkıncaya kadar, eşyalarını bir depoya koyarlar ve oturmakta oldukları evin tavan arasına herkesten habersiz geçici olarak yerleşirler. ancak, çeşitli aksilikler ve sürüp giden imkansızlıklar nedeniyle, bu üç günlük sürenin sonu hiç gelmez “gamsızlar” ailesi tavan arasında sıkışıp kalır. onların boşalttığı daireye taşınan “başeğmez” ailesi, -baba, anne, büyükbaba ve üniversiteli genç kızdan oluşan- ile ilginç bir ilişki başlar.

başeğmezler, boş olduğundan tamamen emin oldukları tavan arasında birilerinin yaşadığını hiç düşünmemektedir. ortaya çıkan kimi garip durumlara bu nedenle anlam verememektedir. “gamsızlar” ailesi ise bir yandan ev bulmaya çabalarken, bir yandan da tavan arasından gizli ve sadece kendilerinin bildikleri bir merdivenle “başeğmezler”in dairesine inip çıkmakta, günlük yaşamlarını bu yolu kullanarak sürdürmektedir.
tavan arasında yaşayan “gamsızlar” ailesi ile altlarında yaşayan “başeğmezler” arasında ilginç bir komşuluk serüveni yaşanır.
beklenmedik rastlaşmalar, saklanıp gizlenmeler, nedeni belirlenemeyen olaylar her bölümün komik unsurlarını oluşturur.

----- spoiler -----

   ceres   20.06.2009 21:23
   #1453849
6.

1997 yapımı en güzel dizi.. büyük oyuncular vardı , oldukça keyif alırdık ailece izlerken..günümüzün yaratıcılıktan uzak tekdüze dizilerinden son derece farklıydı ..

   immigrant   11.12.2009 14:32
   #1786794
7.

en sevdiğim tekerlemeydi bu. ezberlemek için bir tarafımızı yırtardık, anasını satayım neye yarayacaksa artık.
şimdiki çocuğa bunu söylesen o bi tarafına bile takmaz bence.

   melian   18.08.2010 14:33
   #2127695
 
reklamı kapat

yazdır