içeriğin orjinalini görmek için buraya tıklayınız.

meydansozluk.com - yazdırılabilir versiyon

komunist arkadas

1.

hayatının belli bir dönemine kadar devrimi, rejimi, insanlığı, belli başlı sorunları hayatından feragat edip düşünmemiş, üzerine kafa yormamış her bireyin ihtiyacıdır.

yere attığınız çöpü alır elleriyle çöp kutusuna atar, okulun yemekhanesinin özelleştirilmesinin -fiyatlar ucuzladığı halde- neden zararlı olduğunu anlatır, annenizin sizi kampüse uğurlarken "aman bulaşma evladım, sen dersine bak" diye uyardığı siyasi olaylardan neden kaçmamanız gerektiğini açıklar, vs.. huzur verir.

sahip olduğunuza mutlu olursunuz.

ilelebetmuhalefet - 29.07.2007 01:48
#577502
2.

en iyi arkadaştır. herkesin bir tane olsundur. ilelebet muhalefet bir arkadaşınız olur. ama gerçek bir komünist olması gerekir. solcu özentisiyse* koy verin gitsin.

en azından kapitalist ya da muhafazakar veya şovenist duygularınızla yaklaştığınız insanlara karşı önyargılardan kurtulmanıza yardımcı olur. dost olur. bir lokma ekmeğini paylaşır.

eğer kızsa çok daha iyidir. çünkü o size anlattıkça siz daha bir büyülenirsiniz ve gerçekten tek kurtuluş yolunun bu olduğuna kendinize inandırırsınız. çünkü bu tecrübeyle sabittir ki genelde kız vatandaşlarımız* böyle örgütlenme, protesto gibi olaylarda ilk öne çıkanlar oluyor.

ama tam tersi de olabilir. belki uzun saçlıdır allahsız diye döversiniz arkadaş olamazsınız, siz kaybedersiniz. belki küpe takıyordur bu delikanlılığa sığmaz diye adamı döversiniz siz kaybedersiniz. kaybetmeyiniz, kazanınız.

ayrıca;
<bkz: misyoner komünist>

<bkz: komünistlik bir gariban edebiyatı mı?>

<bkz: tek yol devrim> *

<bkz: iş, aş haydar baş>

malevolent - 29.07.2007 01:49 ~ 01:53
#577503
3.

fakirdir.

pedesa - 23.09.2008 22:27
#1039235
4.

ütopik arkadaştır,hayal peşinde koşan boş gezenin kalfasıdır.emeği bilmez,metropölden düzen değiştirme peşinde koşar.starbucks`ta oturup mocha içerken nokia cep telefonu çalar tommy hillfiger pantolonundan telefonu çıkartır,swatch saatine bakar,hp laptopundan mailleri kontrol edip istiklalde bir barda arkadaşlarıyla buluşmaya gidi miller içer.

hadigari - 23.09.2008 22:55
#1039251
5.

rabbım çakmasından korusun bu arkadaşın.başlı başına sevimsiz olur zaten öyle de,bi’ de çakmalığına bakmadan cevahir’e gelmez,pizza hut’tan yemez,bırak bağdat caddesi’ni göztepe’de bile oturanlara bok atar bokstar birincisi!sığır bu.

ha hakikatli komünist olsun,inandırsın beni öyle olduğuna da,ben o zaman it gibi gezeyim onunla,her yere yürüyerek gideyim şişsin tabanlarım,rintintin olayım peşinde,sürüklesin beni sahaf sahaf,almasın baksın sadece...
gidip en kuytu yerlerde içelim çayımızı ince belliden,konuşalım kim ne yazmış,kim neyi saz etmiş eline.
diğ mi ama?

cenin - 23.09.2008 23:10 ~ 23:54
#1039265