komunist takilarak karizma yapmaya calisan insan

1.

zamanında devrimlere , idamlara sebep olmus olan komunizmin insanlara ki ozellikle ortada kalmıs genclige cekici gelmesi sebebiyle komunizm hakkında hic bir bok bilmeyen kimselerin iki isim ogrenip, mesela che, mesela castro mesela lenin gibi kendisini komunist ilan etmesi ve bunu bir karizma hususu olarak gormesi ( cumlenin basını unuttum amına koyayım, baglayacagım bir sekilde) ile kendisine cevre edinmeye calısan guruhun modelidir bu insan.

devlet , millet, sşiyaset hakkında bildigi her seyi kurtlar vadisine borclu olan bu kisi, komunistim lan ben, emperyalizme karsıyım lan , koyarım tavrımı, cekerim restimi edasıyla her mekanda kendisini belli etmeye calısıp bşir sekilde karizma yapmaya calısır.

herkesin futbol ve siyaset hakkında bilgi sahibi olmadan fikir urettigi bir ulkenin , bir milletin evlatları olarak bu gibi insanlara bol ve bol rastlayabiliriz. prim vermemek, cekmek istedigi dikkat hissini yasatmamak gerekir.

   oksuz sari cicek   25.01.2007 20:48
   #191767
2.

komünist manifesto sözcüklerini bir arada telaffuz edemeyen, bunu marx ın yazdığından haberi dahi olmayan, engels marx ın nikahlı karısıdır deseniz hiç şüphe duymadan inanıp kabul edecek olan insan modelidir. tabii tüm bunlar en inanmış devrimciden daha ateşli birer komünizm savunucusu olmalarına engel değildir.

<bkz: deniz gezmis e asik olup komunist olan kizlar>

   ucan daire   22.06.2007 01:44
   #490071
 
reklamı kapat

yazdır