kova burcu kadini

1.

kova burcu kadını akla, zekaya ve bilgiye çok önem verir. bu nedenle de kendisi gibi kimselerle dostluk kurar. çok dostu vardır. konuşmak en hoşlandığı şeylerdendir ve bu sayede de etrafındakileri etkilediğini bilir.

bu burcun kadını üstün aklı sayesinde pek çok şeyi görür ve bilir. ömrü boyunca iyi bir öğrencidir. her gün yeni birşey öğrenmek ister. eğer işini seviyorsa evlenmesi zor olacaktır. çünkü o hayatta istediği şeyi bulmuştur.

aynı zamanda oldukça gururludur. onun gururunu asla kırmamalısınız.o zaman karşısındaki kişiyi asla affetmez. çok dürüsttür. ona güvenebilirsiniz. karşısındaki kişiye bağlanmışssa asla gizli kapaklı işlere girmez. kıskanç bir insan değildir. kıskançlık ona garip gelen bir huydur. eğer doğum anında sert bir yıldızın etkisini almışsa kıskançtır.

kova burcu kadını aşkı arar. onun için kafası kadar hisleride önemlidir. sevdiği anda çok değişir. dostlarını ahbaplarını aramaktan vazgeçebilir. sevdiğiyle başbaşa kalmayı arzu eder. sizi daima mutlu edecek şeyler yapar. size zevk veren konuları öğrenir, işinizle ilgilenmeye başlar. aşkta hayli başarılıdır. yanlız karşısındaki kişiye sevdiği sürece bağlı kalır. sevgisi biterse onu kaybedebilirsiniz.

bu burçtan doğan kadın hiçte anlaşılır değildir. hergün onun yeni huylarını, düşüncelerini öğrenip şaşırabilirsiniz.

<bkz: aa bu benim lan>

   black countess   25.05.2007 00:12 ~ 03.07.2007 13:20
   #420642
2.

bir ilişkide ,en cok uyum saglayacagı ve mutlu olacagı kişi boga burcu erkegidir .

   faten   25.05.2007 18:34 ~ 25.07.2007 01:38
   #422009
3.

ne istediğini bilmeyen bugün istediğini yarın hatta ne yarını 3 dakika sonra bi anda sebepsiz istemeyen hatun kişisi.
dengesiz

   gicik kiz   25.06.2007 21:42
   #500878
4.

''yahu ben aşık oldum ama neyine oldum bilemiyorum'' dediğiniz kadınların burcudur.* çizilmiş bir güzelliği, göğüsleri ortada bir dişiliği olmamasına rağmen şeytan tüyü denen şeyden mi yoksa algıyı yaratan görselliği sunan aklın baskın olmasından mıdır nedir kadını en kadın burçtur. bakışıyla, cümlesiyle hipnoz etkisi yaratabilir, ne olduğunuzu anlamazsınız.

eski sevgiliniz bir kova burcu kadınıysa ayrıldıktan sonra çokça ''yahu ben neden onu öyle yaptım ki o zaman?'' diye kendinize sorar, hayıflanırsınız. ama işte cevabı: kovadır o kova. şimdiki sevgiliniz bir kova burcu kadınıysa en bir güzelidir tadından yenmez zira aşka aşık kadınlar ancak yanınızdayken keyf verir gittikten sonra ise arıza bir hal alır malumunuz. arkadaşlıkları ise eğlenceli ama yorucudur. yanlarında kalmak için onlara her gün yeni bir şey sunmanız gerektiğini bilirsiniz. çünkü böyle olmazsa sizden sıkılacak ve gidecektir. zaten gitmek, öğrenmekten sonra en büyük dürtüsüdür.

zekidir; koçla yarışır.
seksidir; akreple yarışır.
duygusaldır; balıkla yarışır.
ukaladır; aslanla yarışır.
ve mecburen dengesizdir; ikizlerle yarışır.

hava grubunun aklı en havaisi de denebilir ki nerde çatlak var bu burç kadınıdır hemen hemen. oyuncular, yazarlar, fotoğrafçılar, tasarımcılar, ressamlar genelde bu burçtan çıkar ve tabi bir de sözlük yazarları.*

<bkz: christina ricci>
<bkz: nazan öncel>
<bkz: denise richards>
<bkz: sheryl crow>
<bkz: kim novak>
<bkz: lewis carroll>
<bkz: aylin aslım>
<bkz: ajda pekkan>
<bkz: loreena mckennitt>
<bkz: yoko ono>
<bkz: aysel gürel>
<bkz: shakira>
<bkz: mena suvari>
<bkz: prenses caroline>
<bkz: virginia woolf>
<bkz: jennifer aniston>
<bkz: geena davis>

ve ne yazık ki paris hilton.

<bkz: yükseleni ikizler olan kova burcu kadını>

bir de tabi gören göze ne gerek ki mütevazı değildir hiç. gereksiz tevazu gösteren insanı da sevmez. akıllı olduğunu sanan birinin bunu dile getirmesini ya da yaptıklarıyla ortaya koymasını bekler; güzel olduğunu düşünenin de kendini saklamamasını. zor burçtur zor.*

   geberik gelin   03.07.2007 13:17 ~ 13:20
   #517103
5.

<bkz: ömür törpüsü>

kaybettiğiniz zamana yanacağınız bir gerçektir . siz ne kadar azimli iseniz ilişki o kadar uzun sürer .

   dartagnan   03.07.2007 13:21
   #517115
6.

kova burcu kadını ilk bakışta karşısındaki insanı büyüler.ama bağımsızlığına düşkün birisi olduğundan karşısındaki insanın yılmadan mücadele etmesi gerekir.bu şahısların damarına basıldımı tersine olan davranışlarını inadına sürdürecektir.

   bu-kelamoon   24.07.2007 10:51
   #566906
7.

saftorik oluyoruz...bir kova burcu erkeğinin peşine takılıp sürünüp gidiyorz...enayiliğe doymuyorz...iki koltuğun bittii yerde yastıktan ev yapıyoruz kendimize o merkez kova burcu erkeğini hiç sokamıyoruz ama içindeymiş gibi kendimizi kandırıp yaşayıp gidiyoruz...sonra bi uyanıyoruz...ne yastık ev kalmış...ne kova...ne burc..ne erkek...nede yaşama sevinci...

   psykhe   24.07.2007 11:37
   #566969
8.

büyük bir çoğunluğunun ruh durumu gariptir. psikolojileri hep fırtınalıdır. hayatlarına bir kez giren erkeğe yapışırlar ve diğer herkesten kendilerini soyutlarlar. erkeğin de böyle davranmasını beklerler. bu durumu yadırgayan kız arkadaşlara gelince, onlar kesinlikle kova kadınını kıskanmaktadır(!).

   allegory   26.10.2007 03:27
   #692732
9.

sert bakışlarıyla belli eder kendisini. acımaz, süründürür. bunların kadını da erkeği de felakettir, tabi suyuna gidildiği zaman süper arkadaş, sevgili, ana-baba olurlar.

   oturan kedi   28.10.2007 17:00
   #696606
10.

bir kova kadınını çekici kılan, onu tanımanın imkansız gibi görünmesidir. tabii bu durum kova kızına gizemli bir çekicilik kazandırıyor. fakat, sadece bilmece çözmekten hoşlananlar için... bu kızların ne zaman ne yapacağını anlamak neredeyse imkansız gibidir. o, zamanın dışında yaşarmış gibi haliyle (gerçekten de zamanın ötesinde yaşar) çoğu zaman sizin bulunduğunuz zamana uyum sağlayamaz. tabii bunun sonucunda da anlaşılmaz, aykırı ve çılgın gibi tanımların yakıştırılmasıyla karşı karşıya kalır.

aslında o ne bir çılgın, ne de aykırı biridir. sadece çok zekidir. fakat zekası bilinen kavramların ötesini araştırdığı için de anlaşılması zordur. işin ilginç tarafı kova kızları da sizi anlayamayacaktır!

bir kova kızı aşık olduğu zaman, bütün diğer sabit burçların yani boğa, akrep ve aslanlarïın sadakatine sahiptir. fakat, sadece aşık olduğu sürece... zira aklı böylesine zamanın ötesine taşan bir kova kızıïnın size aşık olarak kalmasını sağlayabilmek gerçekten zor bir iştir. bir defa özgürlüğüne sınırsız ölçüde düşkündür. üstelik size olan aşkı, onun başka konulara sevgi duymasına engel değildir. çünkü, öğreneceği, ilgileneceği o kadar çok çeşitli konu vardır ki, aslında bütün bunların arasında size aşık olması ve vakit ayırması, onun size olan ilgisinin derecesini gösterir. yani bir kova kızıïı size zamanının büyük bir bölümünü ayırıyorsa, gerçekten aşık olmuş demektir. sakın ona baskı yapmayın ve arkadaşlarıyla birlikte yaptığı organizasyonlara engel olmaya kalkışmayın. şayet onu seçim yapmak zorunda bırakacak olursanız, ne kadar aşık olursa olsun, özgürlüğünü seçmekte bir an bile tereddüt etmeyecektir.

bir kova kızıïnın davranışlarına bakarak onu hemen sevgisizlikle suçlayabilirsiniz. fakat, durum hiç de sandığınız gibi değildir. hatta zodyağın en müthiş sevgisiyle dolu yegane burcudur. fakat, diğer burçlardan farklı olarak onun sevgisi o derece yoğun, o derece güçlü ve o derece bütün dünyayı kaplayacak kadar büyüktür ki, tek bir şeye yöneltemez. o sevgisiyle bütün dünyayı kucaklar. tabii siz de bunun içindesiniz.

kova kızlarïından tipik bir eş ya da anne olmasını beklemek yanılgısına sakın düşmeyin. zira onun için yemek yapmaktan çok daha önemli işler vardır. tabii bütün bunlarla birlikte bir kova kızı için kimse iyi bir evsahibi olmadığını söyleyemez. evinde verdiği davetlerde hayal edemeyeceğiniz bir servisle karşılaşabilirsiniz.

diğer anneler gibi hayatını çocuklarına vakfetmeyecektir belki fakat, çocuklarının geleceğini öylesine düşünüp planlar ve yönlendirir ki, hiçbir anne onunla yarışamaz. ve bütün bunların yanısıra kendi zevklerine, hobilerine, arkadaşlarına da zaman ayırmayı bilir. bütün bunlara karşılık çocuğun kendi ayakları üzerinde durmasını, sorunlarıyla kendisinin başa çıkmasını ve kararlarının sorumluluğunu üstlenmesini de isteyecektir. tabii bunun için de hiç ilgilenmiyormuş gibi bir izlenim yaratacaktır. ama bu izlenimizin sadece bir yanılgıdan öte olmadığını bilmelisiniz. elbette ki, onun bu ilgisi çocukların kendi işlerini görmeye başladıkları zamana kadardır.

tabii bütün bunlar satürn etkisinin güçlü olduğu kova kızları için geçerlidir. bir de uranüs etkisinde olanlar vardır. fakat, buluşların ve yeniliklerin gezegeni uranüs altındaki bir kova kızında da bundan daha fazla bir davranış göremezsiniz. sadece evinden biraz daha uzak, biraz daha aktif ve biraz daha sıradışı olacaktır, o kadar. zira kovalar ister satürnïün ister uranüsïün etkisi altında bulunsunlar, her iki tipte de idarecisi olan hem satürn, hem de uranüs etkilerini birarada görebilirsiniz. tabii birisi biraz daha fazla olarak. (şayet doğum anında farklı şeyler söyleyen etkiler almadıysalar.)

   cilgin buzdolapci   29.01.2008 06:10
   #839576
11.

genellikle sütun bacaklı olan kadınlardır.

   hadigari   29.01.2008 09:34
   #839637
12.

en yakın olduğu kişiyle bile arasına görünmez bir duvar koyan insandır.aşmaya çalışmadan,duvarın arkasından bakarsanız,hiç uğraşmadı haketmiyor der;yok ben aşık oldum dağları delerim denizleri aşar gelirim diyorsanız da,hayat boyu uğraşmanız gerekecektir,baştan bunu kabul etmelisiniz.kova burcu kadını,en çok sevgisini gösterdiğini sandığı anlarda bile,karşısındaki tarafından sevmemekle suçlanır,işte bu da onun karakterindeki bir türlü kendini bırakamama halinden,görünmez mesafesinden ve herşeye mantık yönünden bakan beyninden kaynaklanır.kendisi de yorulur kendinden ama,kova burcu doğmuştur bi kere.

   thingamajic   29.01.2008 10:17
   #839668
13.

hiçbir artı özelliği olmayan, diğer kadınlar kadar sıradan kadınlardır.

   fusible   29.01.2008 10:37
   #839682
14.

tuhaf bir kadındır kendisi. her şeyden önce özgürlüğüne düşkünlüğü ile bilindiği halde hayatına giren erkeğin kendisini sahiplenmesini ister. özgürlüğü elinden alındığında ailesine bile diş gösterip kapıyı vurabilen bu tuhaf hatun, sevdiyse bağlandıysa hayatındaki erkeğin kendisine "höt" demesini isteyebilir. kendisi çok akışkan, bir orda bir burda bir sıvı misali gezinip durduğundan, kendisinden az biraz daha durgun bir adamın onu kontrol etmesini ister, dengelemesini ister. ama çok da durgun olmamalıdır bu kişi ki temposuna ayak uydursun, onunla beraber aynı şeylere gülüp eğlenebilsin.
lakin bu sahiplenilme de abartılırsa, "onu giymeyeceksin, bunu yapmayacaksın, onunla görüşmeyeceksin!" kıvamında bir hal alırsa gider kova kadını, arkasına bakmaz, zira bu kadın için aşktan daha önce gelir özgürlüğü. herkesin gittiğine ancak özgürlüğünün kendisiyle kalacağını düşünür. ana mantık her daim budur.
hayatının sonuna kadar bir tek kişiye bağlanacağını düşünür ama yanılır hep. bir kez birine bağlanmıştır aslında, ilk defa bağlandığı kişiye, ondan sonra hayatına giren bütün insanlarda buna benzer özellikler arar ve haliyle bulamaz. ölene kadar tek bir insanı özleyebilir bu arıza hatun. ve bingo, eğer o kişi giderse, -ki gitmiştir hep- bu onun ölene kadar hastalıklı bir aşk hayatının olacağına delalettir.
kova kızlarının aşk hayatları irdelendiğinde, hayatında tek kişiyi sevmiş lakin birden fazla kişiyle çıkmış ise çıktığı diğer kişilerin bir şekilde fiziksel veya kişiliksel olarak o sevdiği kişiyle benzerlikleri olduğu görülecektir.

* *

   hande_sh   03.05.2008 15:49
   #911015
15.

<bkz: blasphemous>

   mrblack   30.05.2008 22:48
   #933966
16.

çok fazla kaprisli bir burç kadınıdır..yorarlar insanı kaprisleriyle..

   baskaldiri   09.08.2008 16:52
   #998649
17.

aşık olmaz; zekanıza, kişiliğinize, fiziğinize, bilginize, haraketlerinize, mal varlığınıza ,arkadaşlığınıza, çevrenize , yaşam tarzınıza ... vb. hayran olur . hayran olma evresini geçirip gözünde "herzamanki hali" evresine girdiğinizde hayatınız çekilmez olur .

   eyvah necdet   13.09.2008 11:48
   #1028962
18.

mantığı duygularından önce gelir her zaman. bi de marifet sanır bunu halbuki hiç de öyle değildir.

elalem takmış pembe gözlüklerini laylaylom aşk yaşar ama bu burcun kadını sürekli 'bunun sonu nereye gider ki? neden boşuna zamanımı harcıyım? zaten çok farklıyız biz.. vs.' gibi bi sürü bahane mi dersin artık her neyse ondan sayar. halt eder. sonra eşek gibi pişman olunca bile kendine yok yok ben doğrusunu yaptım diyebilen insan evlatları hep bu burçtandır.

   woozy   20.09.2008 14:34
   #1035741
19.

kadınını bilemem de, erkeğini eşşekler kovalasın. o derece!

   ecetemelkuran   20.09.2008 14:41
   #1035752
20.

kova burcu kadını değişkendir ve hiç çekilmez. çenesi düşüktür ve kıskanılmaktan aşırı zevk alır. bu nedenle hem partnerinin hem de çevresindeki herkesin onu kıskandığını düşünür. yalan söylemekten çekinmediği gibi, iftira ve dedikodu konusunda da bir numaradır. **

   afrika   21.11.2008 19:22
   #1091798

12 

 

sayfa

 / 2 

reklamı kapat

yazdır