kurtlerin yasadigi her ulkede kurt sorunu olmasi

1.

faşist, kafatasçı, türklerin suçudur(!)

kürtlerin ırak'ı irana satması daha sonra ırak'ı amerikaya satması, iranda pjak'ı kurması, suriyede her türlü pisliğin, mafyanın altından çıkması, türkiye ve osmanlıya 38 defa isyan etmesi bunların hepsini yaparken avrupadan destek alması gibi sebepler bunu vaki kılar.

ama bu böyle kalmaz, dünya sürekli değişiyor ve el ekmeği ile yaşamanın da ne kadar tehlikeli olduğunu biliyoruz.

   ceki demiri   12.03.2010 20:42
   #1978773
2.

<bkz: kürtlerdeki zalim sikertme alışkanlığı>

   ironick   12.03.2010 21:28
   #1978854
3.

bir ulkeleri olmadigindan, surekli deplasmandaki az sayida taraftar olduklarindan, ev sahibi ulkelerin her azinligi tehdit gormesinden kaynaklaniyordur muhtemelen. ondan sonra el ekmegi mi cuk ekmegi mi bakariz.

dogu'daki daglari ite kopege birakan devlet, izmir'den ankara'dan ahkam kesenler pek sorun teskil etmez, onlar bu ulkenin canlari cigerleridir. dag tepe ayi kiro okuz dagli falan deyin, sonra toprak falan deyince sizin topraginiz oluyor, lan bi gidin. sanki manhattan'dan gelmis.

   close2death   12.03.2010 21:37
   #1978861
4.

kürtlerin yakında çok büyük taklaya geleceğine delalettir.

doğudaki toprak için iç anadolu, ege, karadeniz ve diğer bölgelerden milyonlarca insan ölmüştür. iktiza ettiği taktirde yine ölecektir (hatta ölmeye de devam ediyor). kimse diyemez ki güney doğu lafta türklerindir. kürtler dağda keçi sikerken biz bizansın kökünü kazıyarak, oluk gibi kan dökerek aldık o toprakları.

   ceki demiri   12.03.2010 21:40 ~ 21:41
   #1978866
5.

kurtlerin dagda keci sikerken turklerin bizansli kestigini ogrendigim an kabul ettigim onermedir, tarih bilgisi bu kadar kit bir insandim, aydinlandim.

   close2death   12.03.2010 21:45 ~ 21:46
   #1978876
6.

kütlerin ne mal olduğunu açıkça ortaya koyan durum.

   ceki demiri   14.04.2010 15:23
   #2021564
7.

yahudileri de es geçmemek lazım.

   ederleziavela   01.06.2011 15:49
   #2365704
8.

hiç ağır bir dile, terimlere gerek yok aslında. basitce izah edelim;

büyük devletlerin politikaları 70-100 yıllıktır. 100 yıl sonra hangi coğrafyada ekonomik ve sosyolojik anlamda neler yapacaklarının pılanını kurarlar. büyük devletler için ülke sınırları önemli değildir. önemli olan bölgeler ve halktır. çünkü insana indirgediğimizde dahi güçlü olan bütün sınırları reddeder. devlet mi reddetmeyecek?

örneğin bugün dünyanın bir çok yerinde açlık var, insanlar açlıktan ölebiliyor. ama açlığın, sefaletin olduğu her yerde silah var. yani yiyecek tek bir leblebi bulamayan insanlar kasa kasa mermilerle, roketlerle, silahlarla birbirini öldürüyor ve kaos'un sürekliliğini sağlıyor. çünkü kitleleri yönlendiren insanlara vaadedilmiş olanlar ve yapılan ödenekler onları haddinden fazla memnun ediyor.

kaos'un terim olarak anlamını geçelim. sözlükte yazılanı bilmek önemli değildir. aslolan kaos'un nasıl oluştuğu ve nelere sebebiyet verdiğini bilmektir. yerleşik düzenin, medeniyetin, çağdaşlığın, ekonomik olanakların ve buna benzer bir çok şeyin önüne geçer.

bir yerde medeniyet yoksa, çağdaşlık yoksa, düzenli ve dış güçler tarafından kullanılmayan bir ordu yoksa... ölüm vardır, korku vardır. ve isyanı başlatacak, istenilen bunalıma sebep sağlayan insanlar vardır. burada odak nokta insan mı devlet mi?


bu insanlar yıllar boyu yaşadıkları her toplumda kullanıldılar. ve kimliğini taşıdıkları hiç bir devlet onları hegamonyası altında tutup istediği yönde hareket etmelerini sağlayan devletlere/örgütlere müdahale etmediler edemediler.

kim bu insanlar?
raf, ira, eta'yı oluşturan kimlerse pkk'yı oluşturanlar da onlardır. illa biri kürt diğeri ispanyol, ötekisi irlandalı, bir diğeri ıraklı diye ayrıştırmanın anlamı yok. terör terördür arkadaşım.

devam edip kafa bunaltmanın anlamı yok aslında...

abdullah öcalan devlet bağlantılı, amerika - israil destekli ve dünyadaki diğer terör örgütlerinden eğitim, lojistik destek sağlanan bir örgütü kurduğunda tsk ve siyasi iktidar bunu izlemekten başka hiç bir şey yapmadı, yapmak istemedi.

1974 yılında kurulan bir örgüt 10 yıl boyunca devlet tarafından hiç bir müdahale yaşamadan büyüyerek 1984'te ilk eylemini yapmıştır. pkk militanlarının cami minarelerinde ''özgürlük mücadelemiz başlamıstır, çocuklarınızı dağa gönderin'' anonsları bütün jandarma karakolları tarafından, polisler tarafından duyulmuş ama müdahale edilmemiştir. müdahale olmasına izin vermeyen pek tabi abdullah öcalan kadar orospuçocuğu şahıslardır.

asıl sorunu kürtlere bağlayıp ''bunlar zaten böyle'' demek elbette kolaydır. biz kolaycı milletiz. ve böyle düşündüğümüz müddetçe kimsenin ''yaşasın kürdistan'' demesine gerek kalmayacak. çünkü böyle düşünenler aynen de kürdistan hayalinin yaşamasına sebep olanlardır.

   joker   01.06.2011 16:54
   #2365747
9.

aslen konu basit,ama türkler işin içinde olduğunda indirgemek azcık boşa sıkar.

türkiye büyük bir devlettir,türk tarihi hiç basit değildir binlerce yıllık bir han kültürü barındırır ve tarih devlet çizgilerini de belirlemelidir.(günümüzdeki durum istisnaidir) bizde vatan toprağı kutsaldır kanla alındığı unutulmaz,unutanın soyu kan dökmemiştir.

<bkz: türk yurdunun türkçülüğe karşı yöneticileri>

tam buraya oturan bir kavram olarak;
<bkz: benlik bilinci>

sorun kürtlerdir,hırsızın da suçu vardır,önce hırsızın eli kesilir ki emir aldığı projeciler ne arap sansın beni ne de afrikalı.başka bir yol bulurlar elbet bu bir gerçek.ama ölürken en azından iti de öldürür öyle giderim,bu topraklara gelirken yaptığı gibi atalarımızın.

   nebula   01.06.2011 17:32
   #2365756
10.

insan odaklı bir soruna liderlik edenleri suçlamanın suç olduğu zamanları geride bırakmak çok memnuniyet verici. vatan millet elbette sakarya, sarıkaya, sarıyaka, sar kağıda, vur dumana nasıl düşünürsek öyle yaşayalım ama bilinen ve görünen şu gerçeği görmek gerekir. bazı horozlar vardır, güneşin sırf onlar öttüğü için doğduğunu sanarlar. asıl sorun o yıllarca borusunu öttüren yöneticilerdedir.

(örnektir) yönetici murat karayılandır, cemil bayıktır, apo'dur, recep tayyip erdoğan'dıri barack obama'dır hatta alakası varsa şu 11833 reklamlarında oynayan zibidiye benzeyen fransa c.başkanıdır... derneklerdir, partilerdir, örgütlerdir. bunların önüne geçip durdurmazsanız kestiğiniz bir el'in yerine binlercesi oluşur. çünkü tekneyi yürütenler kürek çekmeyi iyi biliyor. küreklerini elinden almak lazım be abisi..

devlet baba çocuğuna silah verirse vur diye. birileri de o insanlara çocuk yaşta taş, adam yaşta mitralyöz verir, vur diye. sorun devlet ve birileri olarak kasdettiğim örgüt liderlerindedir. daha da aşağı inersek o çocuğun eline taşı tıkıştıran cahil ana babadadır. lakin, o cehaletin sebebi de devlettir.

   joker   01.06.2011 17:59 ~ 18:00
   #2365769
11.

1-kürtlerin şu an nicel bakımdan dişe dokunacağı dört ülke var.ırak,iran,süriye,türkiye.
2-kürtler milliyetçilikten çok dinlerini ve gelenekleri için dünya savaşlarında yer almış.kürtlerin milli kimlik bilinçleri bu yüzden geç oluşmuştur.
3-kürlerin bilincinin geç oluşması ve diğer devletlerin hadi oğlum sen müslümansın bizimle birlikte savaş gazına gelmişler.savaşıp ülke yaban ellerden alındıktan sonra arap devleti olmuş adı,fars devleti olmuş,türk devleti olmuş.biz ise hala müslüman ve kardeştik güya.haberimiz oluncaya kadar hepsi dini devletten sıyrılıp milli devlet olmuşlar.
4-kürtler de buna tepki olarak kendi milli birliğini ve ulus bilincini bu sürede tamamlamış ve bizim de haklarımız var demeye başlamışlardır.
5-biz yüceyiz,biz en iyiyiz,üst kimliğiz zırvaları ile kürtler asimile edilince kürtler koyarım üstünüze altınıza deyip sorun çıkarmışlardır.

işte bütün mesele burda.<bkz: kürt olmak veya olmamak>.

kürt varsa sorun vardır ama o sorunu biz değil siz milli ulusalcı ırkçılar başlattı.
yoksa hangi kürt en dar anında birlikte yaşadığı millete sırtını dönmüştür.aksine bu ülkeler dar anlarında kürtlerden hep aman istemiş kardeşiz ayaklarına yatmışlardır.
işleri bitince de dostum sen kimsin asimile ol mutlu ol demişlerdir ama yer mi kürtler yemez artık.
ya tam kardeşlik ya hep birlikte kölelik.
yeahhhhh dude.

   karnavore   01.06.2011 18:24 ~ 02.06.2011 19:29
   #2365779
12.

vatan millet burda sakarya türkistanda tanrı dağı,azerbeycanda karabağ.demem o ki ülküsü olmayan toplumlar başka ülkülere basamak olur basar geçerler dayıcım,turan çok mu ütopik ya da inanmak gereksiz gibi bişey siki tuttuk koy götüne gibicilik.

tarz meselesi durdurulabilir,kimi inanmaz kimi görür anlamaz,kimi süpaneke.ulan demediğimiz sürece yarak kürek daha çok elimizde kalır gibi.

cehalet,ihanete de dönüşebilir,devlet ya cehaleti engelleyecek ya da her şeyin bedeli var ihanetin en ağır.

   nebula   01.06.2011 18:28
   #2365784
13.

mına koyim cumhuriyet kurulmadan önce kürtler hiç problem çıkarmamışlar gibi tüm suç ulusalcılara isnat ediliyor. yok milli bilinçmiş hak hukukmuş geçiniz bunlar boş beleş söylemler. olay pastadan pay alma olayı.

   ederleziavela   02.06.2011 16:57
   #2366182
14.

elbette akım yaratmak örgüt kurmak kolaydır, turancılığın peşinden nasıl ki ''iyidir iyi'' diye kitleler yürüyorsa başka akımların/örgütlerin peşinden de insanlar koşar. tikko, dhkp-c, devrimci karargah ne kadar illegal ise, pkk da o kadar illegaldir. yani legal örgütlerin peşinden de insanlar koşabilir, illegal örgütlerin de. sorun hala örgütü besleyenler, örgütü finanse edenler, dağlarda cirit atmasını sağlayan devlet veya güvenlik birimlerindeyse, örgüt kurucularındaysa bunu ''hepsinin amına koyayım dağlara gömelim''lerle çözemeyiz. çözseydik 1806 dan cumhuriyet dönemine kadar osmanlı, cumhuriyet döneminden bu döneme kadar da türkiye cumhuriyeti çözerdi.

ulusalcı denilen zatların iktidar olduğu dönemde de sorun bireyselleştirilmişti, muhafazakarların döneminde de, riberallerin döneminde de bireyseldi.

temelini yıkmadıktan sonra o binayı restore edenler çok olur.

   joker   02.06.2011 19:11 ~ 19:16
   #2366270
15.

kürtlerin yaşadığı ülkelerin sorun çıkarmasından dolayıdır.

   karnavore   02.06.2011 19:47
   #2366296
 
reklamı kapat

yazdır