kurz und schmerzlos

1.

türkçesi kısa ve acısız olan fatih akın filmi. bir yunan bir makedon (ya da arnavut hatırlamıyorum) ve bir türkün arkadaşlığını konu alan film. yaşasın halkların kardeşliği *

   triad   20.01.2007 03:55
   #186527
2.

fatih akın'ın belki de en iyi filmi. yunanlı costa, sırp bobby ve türk cebrailin hikayesidir bu film. bol kanlı olup hiç de kısa ve acısız değildir, bobby'nin ölümü gibi.

---spoiler---
cebrail türkiye'ye dönmek kumsal, deniz, güneşe kavuşmak istemektedir, hapisten çıkalı ne kadar olmuştur ki, tutunamıyordur almanyada.. istanbula uçak bileti alırken görevli alman kızı "dönüş bileti almayacak mısınız" diye sorar, "öyle daha ucuz oluyor" der. karışma bre alman kızı her işe diyesiniz gelen maviş ne yapıp edip dönüş biletini de satmıştır.

iki kafadar sızmıştır, costa uyanık. başlar yunanca şarkı söylemeye, sesi de güzeldir hani. ordan sırp bobby dürter: sesini kes selanikli!..

cebrail'in babası namaz kılmaktadır. daha önce camiye gidip bu işten hiç hazzetmeyen adamımız bobby'i öldüren arnavutu öldürdükten sonra çekmeceden aldığı silahı yerine koyar, çekmeceyi kapatır. içeri doğru yönelirken babasıyla gözgöze gelir. babasının "filmler de biter hayat da" sözü üzerine birlikte namaz kılmaya başlarlar.
---spoiler---

   cerise   15.08.2007 00:34
   #611220
 
reklamı kapat

yazdır