kuyrukta beklemek

1.

her anı ,acaba beklemeden gitsem mi , yoksa kalsam mı? çelişkisiyle geçirilen süreç.süreç bileşenleri;mütemadiyen birilerinin size gelip" kuyruk nerden başlıyor ?"sorularına cevap vermek. sık sık arkaya dönüp kuyruğun git gide uzamasına bakarak "ay tam zamanında gelmişim" demek .kuyruk eriyip sıra geldiğinde işinizi halledip , sizden sonra gelenlere bakmak .ulannn ben nasıl bekledim bu kadar! diye düşünmek

   yellowledbetter   26.09.2006 14:00
   #55137
2.

<bkz: qmatic>

   ugokhan   26.09.2006 14:02
   #55143
3.

kuyrukta beklerken çekilen ızdırabı katmerleyen bir diğer olaysa , sanki kendisine allah tarafından yapması için bir güç gönderildigine inanan kuyruktaki adaleti saglamakla yükümlü oldugunu zanneden 45 inin az üstündeki sizi cinnete sokmak icin yaratılmı$ erken menopozunun etkisinde dünyaya kin ve nefret kusan hiç bir zaman mutluluğu yakalayamayacaklarına inandıgım o kadınlar varken sanki hiç bitmiyor o lanet kuyruk...

   boree   22.12.2007 19:47
   #782602
4.

çiftleşme zamanı gelen hayvanların genel hareketi.

   kechi   22.12.2007 19:48
   #782603
5.

kuyrukta beklemek hiç bir zaman sonu gelmeyecek bir eylemdir.
ilkokul,orta okul ve lisede kantin kuyruğunda beklersin,
üniversite de fotokopi makinasının başında beklersin.
artık evlenip koca adam olursun bu sefer de ekmek kuyruğunda beklersin..

   ilgisiz ilgi eki   22.12.2007 19:52
   #782608
6.

hayatın her evresinde karşımıza çıkan , çıkmaya da devam edecek olan durum.

anaokuluna kayıt olursun, her gün tören yaparlar, "andımız" okunsun diye. mecbur sıraya girersin. ama tören bittikten sonra gelen öğrencileri görünce anlarsın ki, sıraya girmesen de olur. biraz geç kalırsın, hem de sıraya girmemiş olursun.

ilkokul öğrencisiyken okula gidersin, kantinde kuyruk beklersin. tabi o ara kızlara bandik atarsın falan, zaman geçer. o yüzden bunu saymıyorum. bu zevkli olabiliyor zira. sonra sınıfına geçersin, aşı yaparlar. yine kuyruk beklersin. aradan kaçıp, "ben aşımı oldum" diyerek sırana oturursun.

beden eğitimi dersinde takla atmak için kuyruğa girersin. "lan o taklayı atabilsem, güvercin olurdum" diye aradan sıvışırsın, ama gün gelir sözlü notundan 0 alır oturursun.

öss'yi kazanırsın, üniversiteye kayıt için sıra beklersin. beklemekten sıkılıp, bunda da çekip gideceksin desem; ı ıh! yemez. bekleyeceksin. yiyorsa bekleme.

üniversiteli olursun. okula gitmek için otobüs durağına gidersin, kuyruk beklersin. beklersin, olmaz. "bugün de paralıyla gideyim" diyerek halk otobüsüne binersin.

belediye seçimleri gelir, yine kocaman bir kuyruk bekler seni. "amaan bi kere de oy vermeyelim, cezasını öderiz" dersin.

doğalgaz kartına bilmemkaç metre küp gaz yükletmek için kuyruğa girersin. bekler bekler sonunda, "bi gün de soğukta oturalım" diyerek evine dönersin.

takımının en önemli maçına gidersin, bilet almak için kuyruğa girersin. sonunda beklemekten yorulur, gidip karaborsadan 3 misli ücrete bilet alırsın.

okulun biter , iş hayatına atılırsın. öğle arası yemekhaneye inersin, yemek için yine uzuuunca bir kuyruk. zaten karnın zil çalmaktadır, "bir gün de dışarıda yiyeyim" diye gidersin , cüzdanında ne var ne yok hepsini lokantaya dökersin.

"bugün de halk ekmeği yiyelim" diyerek evden çıkıyorsun. git de gör bakalım , nasıl bir kuyruk ile karşı karşıya kalacaksın. "ulen bakkal ekmeğine razı oldum" diyip dönüşte bakkaldan ekmeği alır, yemekte yanağını tuta tuta sert ekmeği yersin.

sonra senin çocuklardan biri hasta olur. hastanede kuyruk beklersin. yorulduğunda kuyruğu hanıma emanet eder, karşıdaki sandalyelerden birinde oturursun. çocuğu da alırsın kucağa. bakarsın öylece etrafına.

sonunda emekli olursun. bu sefer de emekli maaşı için kuyruğa girmen gerekir. ama bu kuyruk diğerleri gibi değildir. sanki hayatın boyunca beklemekten kaçtığın kuyruklar birleşmiş, emekli maaşı kuyruğu haline gelmişti . ama bundan kaçış yoktur artık. kaçarsan aç kalırsın yoksa. o yüzden bekleyeceksin.

sonra ölürsün , sırat köprüsünün önünde kuyruk bekler seni. bu sefer kuyruğun uzunluğunu umursamıyorsun. zira sen emekli maaşı kuyruğunda beklemiş adamsın. ama bu sefer de "acaba cennete gidebilecek miyim?" kaygısı içinde bekliyorsun kuyrukta.

uzun lafın kısası, ölsen bile kurtulamayacaksın kuyrukta beklemekten.

   gmnd   22.12.2007 20:41 ~ 20:42
   #782671
7.

roller coaster içinse, bir de güneş başa geçiyorsa, heves kaçırır, tat bırakmaz insanda.

   yirmi uc   16.08.2011 04:57
   #2418600
8.

bugün üsküdar'da gördüğüm çorba kuyruğu. ilerliyoruz ya!

   zelisa   16.08.2011 22:46
   #2418956
9.

karın ağrısı sebebidir.

   ivancunungashtileri   16.08.2011 22:46
   #2418957
 
reklamı kapat

yazdır