liberaller aslinda fasisttir

1.

kendi ideolejisinin faşisazan unsurlara sahip olduğundan kaynaklanan karmaşayı laf salatası yaparak örtbas etme çabasında olan bir meczubun sözleridir.(zizek´i kastetmiyorum)

liberal ülkelerde sosyalist, komunist akımların ve partilerin gelişmesine, kurulmasına izin verilirken bir allahın sosyalist ülkesinde sembolik dahi olsa sosyalist komunist çizgi dışında bir parti kurulmasına izin verilmemiş, sosyalizm komunizm dışında fikri akımlarının dile getirilmesine izin verilmemiştir.

   buyuk resmi cizen adam   06.02.2010 23:15 ~ 23:20
   #1919918
2.

sözün anlamı şudur,

liberalizm sermayeci ve sermayedar yanlıdır, bırakınız yapsınlar dediği halk değil sermayedir çünkü halk zaten bıraksanda para olmadığından yapamaz. şimdi sermayeci bir görüş güçlü ve küresel sermaye ile tekelci bir yapının meydana gelmesini sağlar. bu ekonomik koşullarda insanlar hiç uğruna bedava çalışırlar ve artı-değer sömürüsü olur. yani ben eğer nerdeyse bedavaya çalışıyorsam beni çalıştıran kişinin kendinden beni ayırması ırksal temellerle değil paranın verildiği değer ile ilgilidir...

ülkede zenginler kültürlü ve yukarı bir tür olarak görülüyor fakirler pis, aşağı ve hastalıklı görünmeye başladığından yani sınıfsal farklar arttığında daha açık olmak gerekirse fakirlik dayanılmaz bir boyuta geldiğinde bu durum faşist bir durumdan öte değildir... v.s v.s... çocuğuma anlatır gibi anlattım. umarım aşağıya tekrar bunlar gomünist köpekler bunun yerine gomünist yazılsa daha bi iyi olur çünkü onlar faşist gibi aptalca ve cahilce sözler söylenmezse bu insan mutlu olur.

   darkofdirt   06.02.2010 23:23 ~ 23:24
   #1919932
 
reklamı kapat

yazdır