lost experience

1.

lost'un alternatif gerçeklik oyunu.

oyunun tam çözümü için;

http://www.22dakika.org/yazi/lost-experience-nedir

   spitney bears   14.08.2008 05:45
   #1003871
2.

lost'un hayran sitesi. diziyle ve oyuncularla ilgili çeşitli haberleri barındırır. ayrıca çeşitli teoriler de vardır.
tabii sitenin asıl amacı, dizinin senaryosuyla bağlantılı başka bir senaryonun -daha doğrusu internet kullanıcılarının çözmesi gereken bir gizemler yumağının- sürdürülmesidir.
internette alvar hanso ve dedesi magnus hanso ile ilgili yazılanlar bunların uydurmasıdır. diziyle ve dizinin gidişatıyla pek bağlantısı yoktur, sadece açıklanmayan kimi şeyler üzerinden çeşitli şeyler kurgulanır.
dizide pek söz edilmeyen hanso vakfı ve dharma girişimi konu alınmıştır. hatta iş o noktaya getirilmiş ki, ayrıca bir dizi bile çıkabilir ortaya. tabii tüm bunların 6. sezona bağlanamayacağını söylemiyorum.
örneğin "dharma sri lanka" adlı ayrı bir istasyon uydurulmuş ve bir oryantasyon filmi bile çekilmiştir. oryantasyonda alvar hanso bulunmaktadır ve dharma'nın kuruluş amacından bahsetmektedir.
lost experience ile birlikte başka türlü siteler de bulunur. bunlar, çeşitli gizemler, şifreler falan barındırır. oyunda ilerledikçe kimi sırlar çözülür. bu siteler bir zamanlar mevcuttu. fakat şu anda yerlerinde yeller esmektedir. çünkü oyun sonlanmıştır. fakat bir lost experience 2'den de söz ediliyor.

http://www.thelostexperience.com

   metallicblack   10.06.2009 21:34 ~ 21:34
   #1434400
 
reklamı kapat

yazdır