magduru oynayarak kazanmaya calismak

1.

bir bakıma duygu sömürüsü olabilecek bir durumdur.insanların mağdur veya haklı kişilerden yana olduğunu bilerek yapılan davranıştır.mağdur etmenin iyi bir şey olmadığını doğru kabul edersek, mağdur edilen kişi kötülüğe maruz kalmıştır. buda insani duyguları, mağdur kişiye hak vermeye yöneltir.bu durumlardan faydalanmak isteyen kolpacı kişiler kendilerini mağdur olarak gösterip prim yapmaya çalışırlar.

   rahmet   21.11.2009 11:19
   #1748952
2.

bir nevi kendini acındırmaktır.dogru bir hareket mi tartısılır ama cogu sozluk yazarının gerceklestirdigi bir olay oldugu kesin.

   napoleon   21.11.2009 12:17
   #1749033
3.

paçayı kurtarırım belki umuduyla bankaya uygulamayı düşündüğüm taktik. zarf geldi yenicene. ödemezsem icraya verecekmiş şerefsizler. bi lap top var evde o da benim değil, elden gidecek. sıçmışım haberim yok. sıçmak dedim bak yine.

   balikistifi   21.11.2009 12:20
   #1749036
4.

ermeni vatandaşlarımız yaptı bunu, köylerimizi bastılar, yaktılar, katlettiler, sonra tedbiren göç ettirilince "abovv yandık biz, yapmayın, acıyın, biz hakimiz masum bey..." dediler. (bazı şeyleri de kazandılar böylece.)

terör örgütü de aynı yöntemi kullandı yıllarca. çünkü silivri'de yatan abileri öyle öğretmişti onlara. eğer özgürlük istiyorsanız biraz(!) fedakarlık yapmanız lazım. mesela? mesela girin köylere, diri diri yakın insanları, sonra da "askerler köy yaktı" diye haber yayın veya çeşitli günleri bahane edip ticari hayatı durdurun, itaat etmeyeni infaz edin, asit kuyularına atın.

gazetelerde olur ya, birisi diğerine hakaret eder, o hakareti herkes okur ama ertesi gün gelen tekzip metnini sadece bir kısmı görür. vatandaş da böyle aldatıldı yıllarca. sonradan doğrusu söylense bile görülmedi, görülmeyecek yerlerde yayınlandı. oysa, sivas'ı da siz yaktınız, başbağlar'ı da... (peşin not: iyi bir insan oldum ve şirinleri de gördüm.)

aynı vatandaş, bi gün baktı ki "gerilla" dediği terörist; dinsiz, imansız, maoist, leninist barbarın teki. alayı küfürbaz. baktılar ki papuç pahalı, öyle marx'ın masallarında anlatıldığı gibi pembe işçiler yok dağda. kimisi pişman oldu kimisi kaçarken bok yoluna gitti.

sohbetlerin tadını kaçıran ölüm sizi de hakettiğiniz cehenneme kavuşturacak.
<bkz: coming soon>

   m0ll4   21.11.2009 12:45 ~ 12:45
   #1749063
 
reklamı kapat

yazdır