makina ya katilan her sozlukte ayni geyiklerin yapilmasi

1.

makina programının genel yapısı itibariyle akla gelenlerin her sözlük tarafından ayrı ayrı ele alınmasının sonucudur. örnek vererekten olaya girişilirse;

okan bayülgen'in x sözlük'te yazar olması'dır en babası. illa bu başlık açılır. altına da klasik olarak "aa keşke olsa, iyi reklam olur" tarzı ilk entry girilir. ikinci/üçüncü entryde ise "belki zaten olmuştur" denir ve bu noktada işlevini tamamen yitirir. ekstra olarak altıncı/sekizinci entry arası bir yazarın çıkıp "hoş bulduk" tarzı bir entry ile okan bayülgen benim şeklinde bir mesaj vermesi de beklenebilir.

makina'ya bağlanıp sözlükçülere selam göndermek; yani bir sözlükte de açılmasa keşke. programa katılamayan her sözlük yazarının hayalidir. telefon edilecek, hem okan bayülgen ile konuşulacak, üstüne bir de sözlükçülere selam göndererek sözlüğün reklamı yapılacaktır. tabi gerçekleşmez asla. herkes aramıştır gece boyu programı ama asla biri bile bağlanamaz.

son olarak da zirve sonrasında sözlüğün adı olan başlığa girilir ve "makina'da x makina programı sayesinde reklamını yapan ve bolca yeni üye kazanan sözlük." tarzında bir entry girilir. böylece makina'ya katılım koşulları tamamlanmış olur.

   pul koleksiyoncusu   29.07.2007 02:26
   #577564
 
reklamı kapat

yazdır