makyaj yapmanin gereksizligi

1.

genelde hatun kisiler yaparlar makyaj olayını. son zamanlarda metroseksuellik adı altında bazı erkekler de yapmaya baslamıslardır. aslında kıyamet alametlerindendir ya girmeyeyim oraya.
makyaj yapmak neden gereksizdir? neden makyaj yapılmamalıdır?
aslında yeteri kadar yapıldıgında hatun kisiyi daha hos gosterebilir, sonucta birazcık susun kimseye zararı yoktur, kokoslasma sureci baslatsa da . bazı hatun kisiler, gereginden fazla yaparlar makyaj olayını, gorsen , aa kimsin lan sen tanıyamadım falan olursun yani.bu kisiler guzel olduklarını sanarlar, abarttıkca abartırlar, aslında buun altında bir kendinden kacıs vardır.bir kendini begenmeme, bir kendini sevememe sorunsalı vardır.
erkek kisilere hos gorunmek icin makyaj yapan kisiler, guzel gorunup erkek kisileri etkilediklerini dusunurler.
peki dusunmezler mi ki, o erkek kisi ondan hoslanırsa, onun makyajlı halinden hoslanmıstır, onu severse o hali icin sevecektir. e o zaman erkek kisi makyajsız oldugunda hatun kisisini ter mi etsindir. ne yapsındır yani.
birisi birini begenecekse, dogal guzelligi icin begensindir, hem boylece hatun kisiler sebklikten sebeklige girmezler, hem de daha dogal olunur. millet huzurlu ve mutlu olur, babaların cuzdanları incelmez.

   oksuz sari cicek   25.01.2007 20:44
   #191753
2.

kişiden kişiye değişir, makyajın çok miktarda yapılanı zaten beğenilmez, kişi çok makyaj yapıp da kendini güzel sanıyor ise, başkalarının tepkilerinden falan anlamıyor ise zaten gereksiz bir insandır falan filan.
ayrıca bazı insanlar için*: <bkz: islamiyet öncesi türk edebiyatında renkli göz ve göz kalemi olgusu> * *

   laetus   25.01.2007 20:48
   #191766
3.

tüketim toplumu çağını yaşayan insanlığa çok ters bir durum .
herşeyi , her değeri,yargıyı mastürbasyon gibi bir anlık zevk için kullanıp daha sonra kağıt mendille çöpe atmak.gerçek olan, saf olan, temiz olan ve doğal olandan uzaklaşıp; plastik olan , kimyasal ve yapay olana bağlanmanın verdiği utanç bir nevi. binlerce yılda oluşan güzel , temiz , kabul edilebilir değerlerin, hoş görülerin yok olmasının boyası ve cilası.dünyada beş milyar yaratılışa inanan insan varken , yaratılışın verdiğine utanarak sahiplenmenin çelişkisi aynı zamanda.

   ipkisiyemaskosis   02.07.2008 11:07 ~ 15:28
   #963514
4.

asla gereksiz değildir.yüzleri bölük pörçük,sarkık kişilerin göz zevkimizi bozmamaları adına makyaj oldukça yararlıdır.ancak genç ve güzel bir hatunun makyaj yapması gereksiz olarak kabul edilebilir,doğallık güzeldir.<bkz: arzum onan>

   scoobydoowhereareyou   02.07.2008 11:23
   #963531
5.

böyle bir önermede doğal olamayan erkeklerdir gözüküyor burdan,yani ben öyle gördüm..

doğallık dediğimiz şey kişinin kabuğunda gelişen bir şey değildir,insan olduğumuzu göz önünde bulundurup söylüyorum bunu,cevizler,portakallar ve daha çeşitli yemişler üstlerine alınmasın..eğer bir erkek,kız arkadaşından sadece makyajı,süsü alı pulu için hoşlanıyorsa doğal olmayışın 1.dereceden kanıtı buradadır zaten.sevgiye sebep olan üç parça boya maddesiyse,alayım bir koli koyayım bizim kilere.

ayrıca erkeklerin hayat boyu inanmak istedikleri şeyi bir cümlede bitireceğim özür dilerim burdan,yaşama amacınız kalmayacak ama bizim için sorun değil:kadınlar birilerine güzel görünmek için süslenmezler,kendilerini güzel görmek bir güdüdür onlarda,bir çeşit istemsiz yönelimdir.ıssız adaya düşen bir kadın bile,olur da kazaran bir yerde akisini görürse bir çeşit bülent ersoyla karşılaşmayı kesinlikle istemez allah günah yazmasın.

   convulus arvensis   02.07.2008 12:01
   #963557
6.

şuan banyoda milyonlarca renk boyayı yüzüne süren arkadaşım ve ben yeni kalkmış halimle sade sade lafmacunda takılan insan farkımız nedir?
-bilgilendirmeli bi entry giriyorum... (demekki neymiş böyle halka faydalı bi tip haline geliyormuşum...)

   aim   02.07.2008 12:05
   #963566
7.

tartisilir. yani öyle aman aman gereksiz bir hadise degil. ufacik serce bile güclü görünmek adina gögsüne bir parca kömür sürüyorsa, demek ki var bu iste bir is...

ha, makyaj yapmayi abartmanin gereksizligi var ki...ona amenna. ne lan öyle "gül bakim, allik sürücem" ler...benim yanaklarim zaten pembe mnskim. yani simdi siz sokakta beti benzi bembeyaz beni allikla gördügünüzde "ne kadar kanli canli kizzz" diyeceksiniz; ammavelakin alligimi sildigimde hortlak gibi cikicam karsiniza. insaf bence...resmen kamuoyuna yanlis bilgi verme...
fondöten var mesela. ona da ayri kilim. yüzündeki essek kadar sivilceyi bile kapatiyor. böyle ayni fotosopta rötuslanmis gibi bi yüzle cikiyorsun milletin karsisina. sildigin dakka yine cok komik bir görüntü...cünkü o seyden oluyo bak, onu biliyorum. bastira bastira siliyosun ya simdi. ondan böyle...hem gün boyunca hava almayan cildin yedi sekiz sivilce daha üretiyo falan. hem bir sivilcenin olusmasi da bir hafta sürüyomus, gecen televizyonsa söylemislerdi. böyle bakinca gelecek sivilcelerine yatirim yapmis oluyosun. helal olsun güzelim, ne diyeyim...

hem, makyajli bir insanla yiyisilmez. valla bak. aci lan o kozmetik ürünleri...hem de yagli iyyggkk. haa, güzel dudak parlaticilari var, body shop'tan alin kizlar...böle tatli tatli. dudaklarimi yiyosam tek sebebi o, cok ciddiyim bak!

size söylüyorum gözüme hos gelen bagyanlar! gözlerinizi güzel boyayin...kocaman kocaman gözüksün, bir o ilgimi cekiyor allah icin.

   cemkirik limon dilimi   02.07.2008 12:14
   #963573
 
reklamı kapat

yazdır