mass effect 2

1.

mass effect'in devamı niteliğinde olup rpg ögelerinin pek fazla bulunmamasına ragmen rpg türüne dahil olan ve pek çok oyun cevresinde yüksek puanları alan interaktif film. bioware'ın cıkardıgı en iyi oyunmuş şirkete göre.seslendirme kadrosu da pek bir ünlü kaynıyor.

kadro için:

http://www.joystiq.com/...olstered-by-battlestar/

ilgili video:

http://www.youtube.com/watch?v=qznjof9e7sy

   xybydy   09.02.2010 16:04 ~ 16:12
   #1925393
2.

zaten hafif rpg öğeleri barındıran mass effect'in, rpg denemeyecek kadar traşlanmış devam oyunu. bir nevi diyaloglu gears of war

bir kere loot yok bu oyunda. düşmanlardan yeni silah, zırh, vs. hiçbir şey düşmüyor. experience var, ama her karakterin seviye atladıkça kazanacağı yetenekler önceden belli. ayrıca yetenek ağaçları da epey güdük. aksiyon ise had safhada. şu haliyle rpg'den ziyade kafa kullanmayı gerektiren bir shooter olmuş.

tabii bu yazdıklarım oyunun kötü olduğu anlamına gelmiyor. aksine, ilkinden çok daha rahat oynanan, senaryo olarak bioware'in en iyilerinden birini barındıran ve görsel açıdan da uncharted 2 among thieves ve killzone 2 gibi başyapıtlarla aynı seviyede muhteşem bir yapım olmuş. ilk oyundaki birbirinin aynısı depolar, heyecansız yan görevler ve acemice kotarılmış çatışmalardan eser yok. her bir mekan en ince detayına kadar tasarlanmış ve akıllıca yaratılan görevler sayesinde oyun çok daha akıcı hale gelmiş. fakat rpg değil. rpg diyene biotic charge yapar, incinerate atarım.

yalnız buradan sayın bioware yetkililerine seslenmek istiyorum: abilerim, mako denen rezil aleti oyuna dahil etmemekle süper bir karar vermişsiniz, lakin yeni gezegen tarama sistemiyle mako'yu aratmışsınız. hayatımda bu derece sıkıcı bir mini oyun görmediğime eminim. böylesine hızlı ve akıcı bir oyuna salyangoz hızında gezegen tarama "oyun"u eklemenin mantığı nedir? mecbur muyum ben ziyaret ettiğim her gezegeni bir buçuk saat taramaya? hasta mısınız siz kuzum?

   daemonwrathchild   15.02.2010 01:11 ~ 01:14
   #1938865
 
reklamı kapat

yazdır