medyanin yeri geldiginde uc maymunu yeri geldiginde komiser kolomboyu oynamasi

1.

medyanın, yer yer tarafsızlığına şüpheyle bakmaya sebep olan tavrıdır. bu oyunu oynamayan tek tük kanal, gazete v.s vardır.
olmayanı varmış gibi olanıda hiç olmamış gibi gösteme becerisi medyanın elindedir. haberi, programı, genel yayın yönetmeni düzenlemekte değil patron düzenlemektedir.
bu durum güvenilirliği sarsmaktadır.

   hannibal   17.05.2007 17:53 ~ 17:53
   #402160
2.

ntv'nin ilk cumhuriyet mitingini görmezden gelmesi örneği. 14 nisan 2007 tandoğan mitingine ntv sadece haberlerinde diğer haberler gibi yer vermiştir. oysa skytürk olayın haber niteliğini çabuk kavramış ve canlı olarak olay yerinden yayın yapmıştır.
27 nisan 2007 genel kurmay bildirisi'nden sonraki mitingler tvlerde yeterince yayınlanmıştır.
gerek halkta gerek medya yönetiminde mitingleri hoş görmeyenler olabilir. ama haber değeri olan ve büyük bir kitlenin yer aldığı bir toplantıyı yok saymak gazetecilik ile bütünleşmez.
haber haberdir. gazeteci objektif şekilde ne olursa olsun yayınlamalıdır. taraf olmak satılık medya isminin hak edildiğini ortaya koyar.

   era   17.05.2007 18:31
   #402232
3.

medya cok büyük bir kurumdur. kitleleri isteedigi gibi surukler uc maymunu oynamak sadece görevleridir. yaptıklari haber yalan cıkınca sadece beklerler camur atmis izi kalmıstır. aklıma gelen bir kac buyuk yalan
1-ahmet kayanin kurdistan bayraginin altinda sarkı soyledigi iddasi yalan.( foto montaj bir resim ama kabullenmediler dava surecleri falan filan)
2-fadime sahin,müslüm gündüz haberi ve tiyatrosu. (tiyatro bitmistir ama insanlar gercek sanmaktadir)
3-mehmet ali birand ve cengiz candar sakık haberleri.(yalan ve uydurma cıkmıstır ama..)
4-ugur mumcu cinayeti.( cinayeti isleyenler cok bariz ve acik bir sekilde kimlerdir belli olmasina ragmen ve diger siyasi cinayetler gercekle yüzlesmeye hazir hic bir medya kurulusu yoktur cumhuriyet gazetesi dahil)
5-abdullah gul un laikligi kaldırcas demesi. haberin yayinladigi günün ertesi gunu yalanlama yapilmistir ama cumhuriyet gazetesi yillar sonra mansetine tasima geregi duymusturr ve bir kac gun yazmistir benim saf milletim de yemistir.
6-bulent arincin dedesinin menemen olayinda basrol oyuncusu oldugu yalandır yalan oldugu ortaya cıkmıstır belgeleriyle ama duzeltme geregi hissedilmemistir. ayni sahsin defalarca cumhurbaskanligi seciminde isim konusmadik demesine ragmen itiraz ettigi ne dahir iddialar.(medya iki kisi arasindaki konusmalari bile cıkarir)
ayrica menemen olayi genelkurmay arsivlerince aydinlatilmistir ama anlaya.(kubilayin torunuyla haftalık haber dergilerinden biri ropartaj yapmistir)
7-hatirlayanlar billir dugmeye basma muhabbetinin basildigi gunlerde yapilan butun haberler yalan cıkmıstır ama camur izi hala vardir.
8-penis rontgenin cekmedi haberi yalan cıkmıstır.(tebrik ederim tukurduklerini ilk kez ve tek yalamislardir.)
9-vatan in adnan hoca ile ilgili haberi yalan cıkmıstır (youtube da vardir ama anlayana)
10-doguda inithar eden kizin sir kapisi izledigi haberi yalan cıkmıstır ( ama anlayana)
11-misyonerlik artmistir haberleri yalan cıkmıstır.(ama anlayana)
12-son gunlerdei irtica haberleri yalan cıkmaktadir (ama anlayana)
13-cumhuriyete atilan bomba ve danistay saldirisini yapan kisiyle ilgili irtica geliyor haberleri.(yalan cıkmıstır kendi oyunlari ortaya bir guzelcıkmıstır ama anlayana)
benim aklima daha niceleri geliyor ama burda kesicem lagimi temizlemeye gücüm yetmez. lagimin icinde kalmıs insanlara ancak bu kadar yardim edebiliyorum.
bir de verilmeyen haberler anlatilmayanlar sadece bir kac tanesi aklıma ilk gelenler.
1- enerji koridoru olmak uzere olan turkiyenin bu fırsati kacırdıgı hic birinizin haberi yoktur ne de olsa ulke elden gitmektedir.
2-aydin doganin affedilen borcu .(burokratlarin ben ta...)
3-tuncay ozkanin devlete olan borcu ve miktari olsun vatan elden gidiyor.
4-ce he pes in tuncay ozkana yaptigi yardim ne var ki siyasi partinin kanali olmas.(olsun vatan elden gidiyor)
5-28 subatta doneminde ici bosaltilan bankalar(genel mudurlerine bakin kimlermis olsun vatan elden gidiyordu)
6-edip akbayram in pkk konserlerinde boy gosterdikten sonra vatan elden gidiyorcular la ayni mitinge cıkması .(olsun vatan elden gidiyor)
7-necla aratin doktora ve docentlik tezinin calinti cıkmasi basbakanlik mustesarinin ki de cıkmıstı karar bir gunde cıkmıstı .(olsun vatan elden gidiyor)
8- turkan saylanin misyonerlik faliyetleri ve burda okuttugu dogulu kızların doguda pkk inin ilce merkezlerindeki gorevleri. (olsun vatan elden gidiyor)
9-darbe isteyenler cumhuriyetten once ki darbeler almanlar tarafindan yaptirildi sonra abd tarafindan olsun darbe olsun ama abd defol.(vatan elden gidiyor)
10-28 subat doneminde yapilan ogretmenlik uzmanlık sinavinda bir adayin basortulu diye sinavinin sonradan iptal edilmesi adi i.günes .(olsun vatan elden gidiyordu ama i.gunes erkekti)
11.sahsen tanık oldugum bir olay avcılar endustri meslek lisesinin onene yapilan (bir vatandas tarafindan ) cesmenin kubbeli olmasi nedeniyle gorevinden alinan mudur.(olsun vatan elden gidiyor)
12.add,cyd,zart zurt dernegi hepsinin abd sermayesiyle kuruldugunu.(olsun abd sevmiyorus ama vatan elden gidiyor)
13.unutmadan ulusalciligin nasıl bir akım oldugunu nerden dogdugunu ne sekilde isledigini amacinin ne oldugunu arastiraniniz var mi?(olsun vatan elden gidiyor)
.
.
.
.
yetmeyen var diyorsa biraz arastirsin...
ne kadar cok kandırlıdıgınızı anlayacaksiniz..
lutfen olaylara tek taraflı bakmayin arastirin medya dogruyu vermez sizi gormek istedigi sekle sokar.
radikal okuyun ama zaman da okuyun cumhuriyet te okuyun ama arkasindan vakitte okuyun ,vatan da hurriyette okuyun ama yeni safak ta okuyun bu kakay bu pis. bu isler bolye olmuyor yoksa fislenmekten mi korkuyorsunuz????(bir tek cumhuriyet okumak icin masrafa girersiniz internet sitesi paralıdır.)

essek esseklikten cıksa insan suretine girse ve aynı akılla konusabilse kıcının kenariyla gulerdi.

   zatara   17.05.2007 18:48
   #402263
 
reklamı kapat

yazdır